Jeleznie kell a sárvári szállásadóknak, ha koronavírus-gyanús esettel találkoznak

ugytudjuk.hu 2020-02-27 17:05:00
A vendégek nem hagyhatják el a szállást, amíg nem értesítették a helyi háziorvost.

Az egyre növekvő koronavírus-pánikból Sárvár sem maradhat ki. Az fürdőváros polgármestere, Kondora István a Facebook-oldalán osztotta meg, hogy a városvezetés minden szükséges intézkedést megtesz egy esetleges helyi járvány megakadályozása érdekében. A város folyamatos kapcsolatban van az illetékes szervekkel és hatóságokkal, az önkormányzati intézményeknek pedig elrendelte a szükséges vírusölő hatású kézfertőtlenítő-, tisztítószerek és védőmaszkok beszerzését, valamint az ügyfélterek felületfertőtlenítését.

A szállásadók felé viszont egészen különös kéréssel fordult a polgármester, mint írja,

ha a náluk elszállásolt személy a fertőzés tüneteit mutatja, a szálláshely címe szerint illetékes háziorvost kell értesíteni telefonon, a beteg pedig ez idő alatt nem hagyhatja el a szálláshelyet 

Azokat a városlakókat, akik a vírusfertőzéssel érintett területeken jártak az elmúlt napokban, viszont arra kérik, hogy lehetőség szerint 14 napig ne menjenek közösségbe. Ha közben a vírus jeleit észlelik magukon illetve gyermekükön, akkor azt javasolják a város vezetői, hogy hívják telefonon a háziorvosukat, illetve a házi gyermekorvosukat, de ne menjenek el az orvosi rendelőbe.

A teljes közlemény itt olvasható:

Security Check Required

null

Szólj hozzá!

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.