Egy győri férfi intim fotókkal csalt ki több millió forintot egy nőtől

ugytudjuk.hu 2020-01-14 16:31:00
A mosonmagyaróvári nyomozók elfogták a 35 éves férfit.

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságon egy helybéli nő tett feljelentést 2019 decemberében, mivel elmondása szerint egy férfi több millió forintot csalt ki tőle azzal, hogy a róla készült és több internetes portálra kikerült intim fotóit eltüntesse. A feljelentő elmondta a rendőrségen, hogy egy korábbi ismerősének valóban küldött magáról intim fotókat, amiket a csaló azért, hogy a fenti történetet alátámassza, megküldött neki. A nő elhitte a férfinak, hogy a képei szerepelnek az interneten – bár annak valóságtartalmáról nem győződött meg –, ezért több alkalommal fizetett azok törléséért.

Később a csaló, a feljelentő korábbi ismerőse feleségének adta ki magát mondván, ő is megtalálta a férjének korábban elküldött intim fotókat, és azzal fenyegetőzött emailban, amennyiben a nő nem fizet azokért, akkor a képek felhasználásával tönkreteszi a karrierjét. A sértett a fenyegetés hatására ismét fizetett.

A nyomozásban beszerzett információk alapján a rendőrség látókörébe került egy, a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható 35 éves győri tartózkodási hellyel rendelkező férfi, akit a nyomozók 2020. január 13-án Győrben igazoltattak, majd a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra történt előállítását követően nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt gyanúsítottként hallgattak ki. A férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését és elmondta, hogy miután megszerezte a nő képeit, azokkal csalta ki tőle a pénzt. Elismerte azt is, hogy egy kitalált néven szintén ő jelentkezett be a sértett korábbi ismerőse feleségeként, ezért az ilyen módon kicsalt pénz is az ő zsebébe vándorolt.

(via police.hu)

 

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.