"Ha valóban van élet a Vénuszon, akkor jobb, ha elkezdenek oroszul tanulni"
– nyilatkozta Dimitrij Rogozin, a Roscosmos vezetője. Az orosz űrügynökséget vezető újságíró -és gazdasági végzettséggel rendelkező 56 éves szakember szerint erre azért volna szükség, mivel megítélésük szerint a Vénusz az orosz föderációhoz tartozik. Rogozin arra hírre reagált sajátos módon, amely szerint élet nyomaira bukkantak a Vénuszon.
A hét elején jelentették be, hogy a Vénusz savas felhőiben feltehetőleg foszfingáz nyomaira bukkantak, ami arra utalhat, hogy mikrobák élhetnek a bolygón. A Földön a foszfint oxigénhiányos körülmények között élő baktériumok állítják elő, így foszfin előfordulása a Vénusz kapcsán azt jelezheti, hogy valamilyen élő organizmus létezhet az eddig élhetetlennek gondolt bolygó felszínén.
A felfedezésen felbuzdulva Rogozin bejelentette, hogy igényt tartanak a Vénuszra, ezért külön projektet és kutatási csoportot indítanak annak érdekében, hogy ők érjék el a Vénusszal kapcsolatban a következő nagy áttörést.
Rogozin egyébként azért gondolja, hogy a szomszédos Vénusz Oroszországhoz tartozik, mivel a Szovjetunió volt az egyetlen ország, amely eszközt juttatott a bolygóra a Venyera-program keretében. A Venyera alatt 1961 és 1983 között 16 misszió indult a Vénusz felszínére, a több mint két évtizeden át tartó projekt során a szovjetek fotókat is készítettek a felszínről.
Fotó: Pixabay