Hungast: Nem a közétkeztető a hibás Szombathelyen

ugytudjuk.hu 2018-10-05 14:50:00

Már több mint egy hete, hogy kirobbant Szombathelyen a menza-gate, amikor négy általános iskolában jelentettek tömeges megbetegedéseket. Azóta több fejleményről is hírt adtunk, a Hungast bezáratta a konyhát, ahonnan az ételeket szállították, két gyermek kórházba került a mérgezést követően, és már a rendőrség is vizsgálja az ügyet.

Tegnap arról írtunk, hogy az a gyanúnk, hogy egy ember adta tovább a Calicit, információk szerint ugyanis két dolgozó is rosszul érezte magát azon a reggelen, amikor a gyerekek megbetegedtek. 

Nem sokkal ezelőtt végül egy közlemény landolt a szerkesztőségünk email fiókjában, amiben a Hungast arról ír, hogy nem az ő hibájukból történtek a megbetegedések. A közleményt változatlanul közöljük:

Nem a közétkeztető a hibás Szombathelyen! 

Az illetékes hatóság jelezte felénk, hogy a vizsgált főzőkonyha hétfőtől kinyithat, így újra a megszokott magas színvonalon szolgáltathatunk abban az egységünkben is. A vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy a laboratóriumi eredmények alapján sem az ételmintákban, sem pedig a főzőkonyhai felületeken kórokozó baktériumok nem voltak. Ezáltal megerősítést nyert, hogy nem az általunk szolgáltatott ételek okozták a megbetegedéseket Szombathelyen, munkatársaink sem hibáztak, a megbetegedések forrása máshol keresendő.

A közleményből ugyan nem derül ki, hogy tényleg a dolgozók adhatták-e tovább a vírust, erre még a Nébihtől sem kaptunk választ, habár már többször is kerestük őket.  

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.