Kedden tartott sajtótájékoztatót Nemény András, az Éljen Szombathely! polgármesterjelöltje a Széll Kálmán utcai egykori NAV-épületben, ami most egy önkormányzati tulajdonban lévő üres épület.
Akkor Nemény kijelentette: nem szeretnék azt ösztönözni, hogy még több vendégmunkás jöjjön Szombathelyre. Ezzel arra utalt, hogy a Széll Kálmán utcai épület helyére a fideszes városvezetés a környékbeliek megkérdezése nélkül vendégmunkás-szállót tervezett építeni. Neményék ekkor azt mondták, a lakossággal közösen döntenének az épület sorsáról, de leginkább fiatal házasok, pályakezdők első lakáshoz jutását szeretnénk segíteni.
Másnap aztán a fideszes polgármesterjelölt, Balázsy Péter is sajtótájékoztatót tartott - szelektálva a szombathelyi médiumok közül, nem mindenkit meghívva - ahol hazugsággal vádolta meg Neményéket.
Dr. Horváth Attila, az Éljen Szombathely önkormányzati képviselője ma a városháza elé összehívott tájékoztatón azt mondta, "amióta a Fidesz vezeti a várost, minden évben több javaslatot tettünk, hogy szociális bérlakások ügyében tegyünk nagyobb erőfeszítést, de a Fidesz rendre leszavazta az ellenzéki javaslatokat."

Majd hozzátette, az új többség létrejötte óta 70 millió forintot szavaztak meg a közgyűlésben a szociális bérlakások felújítására, sőt, a következő évben 100 millió forintos plusz támogatással szerepel ez a terület.
Ezért roppant meglepő volt számára az a fordulat, hogy a fideszesek munkásszállást akartak létrehozni ott.
Mivel a fideszes polgármesterjelölt hazugságnak minősítette azt, hogy munkásszállót telepítettek volna a Széll Kálmán utcában, a rendszerváltás óta példátlan döntést hoznának. A SZOVA üzleti tervéhez kapcsolódó döntést tárgyaló zárt ülés jegyzőkönyvét nyilvánosságra hoznák, hogy kiderüljön, ki szavazott a munkásszállóra és ki akart bérlakásokat.

Egy aláírásgyűjtő ívet nyújtott be a szombathelyi jegyzőnek, amin a közgyűlés tagjai jelezhetik, hozzájárulnak a zárt ülés jegyzőkönyvének nyilvánosságra hozatalához. Az ellenzéki frakció szinte összes tagja aláírta már, a jövő hét elején a hiányzók is aláírják.
"Mi tudjuk vállalni a véleményünket, nyíltan ki tudunk állni minden szombathelyi elé. Tudjuk, hogy ilyen nem volt még, de a jogi lehetőség megvan rá, tegyék meg aláírásaikat, abban a pillanatban minden szombathelyi számára nyilvánvalóvá válik, ki hazudott, ki mondott igazat." - zárta szavait a képviselő.
Szólj hozzá!
Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?
A "Rend Pártján", hirdetik a plakátok.
A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.
Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.
A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.
Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.
Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más.
Nem maradt a négy fal között.
Az utat 2017 ősze óta próbálják megépíteni.
Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.
A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.
Délután tart igazgatósági ülést a cég.
Győriek, szívesen!
A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.
Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.
Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.
Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.
A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.