Hónapokat kellett rá várni, de végre nekiállták kijavítani a szombathelyi Rumi út vízelvezetőit

ugytudjuk.hu 2019-10-01 18:19:00
De még így is rengeteg időbe fog telni, mire minden hídfőt kijavítanak.

Sokat foglalkoztunk már a Rumi út vízelvezetőinek viharos történetével. Az árkokat ugyanis úgy kezdték el építeni, hogy nem egyeztettek előtte a lakókkal, lett is belőle probléma. Először azzal riogatták a kivitelezők a lakókat, hogy valakik kijáró nélkül maradhatnak, de ezután jött csak az igazi baki,

hiszen a nagyjából négy méteres bejárókat 40-50 centi magas hídfejekkel sikerült megépíteni. 

A lakóknak nem kis fejtörést okozott a hirtelen megjelent akadálypálya, volt olyan sofőr, aki lehúzta a kocsiját az új bejárón, mert nem tudta bevenni a kanyart.

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely-MSZP-DK-Együtt), a körzet képviselője egy Facebook-posztban videót is megosztott arról, hogyan vágják elfogadható méretűre a beton hídfejeket:

Ahogy egyébként egy probléma megoldódik úgy kerül egy másik a felszínre a csapadékvíz elvezetők kapcsán. Most a Vas Gereben utcában került akadály a kivitelezés elé, ugyanis a közművek pont abban a magasságban futnak, ahol a leendő árok húzódna. Így most az építőknek azt kell megvárni amíg a közművek szakemberei lejjebb ássák a bekötéseket. 

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít.