Hende Csaba elfelejtett szólni a szombathelyi kórház igazgatójának, hogy ne csak a lakáj médiának küldje ki a “közleményüket”

Farkas Bazsi 2020-11-11 15:10:00
Nemény András bejelentése után egy csapásra tértek vissza az orvosok a Markusovszkyba. 

- Az szombathelyi lélegeztetőgépek felét tudják csak jelenleg üzemelteti a Markusovszky kórházban, a személyzet nagyrészét ugyanis Győrbe irányították - fogalmazott tegnap Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester. 

A hír viharos gyorsasággal futott szét az interneten, az Ugytudjuk.hu tudósítására támaszkodva a legolvasotabb országos lapok vették át az információt. Nagy visszhangot keltve ezzel a nem túl rózsás szombathelyi helyzetnek. 

Bár tegnap leginkább mindenki azzal volt elfoglalva, hogy végre írásos formát kapjon Orbán Viktor egy nappal azelőtti bejelentése, Nagy Lajos a kórház igazgatója és a járványkezelés hibátlanságának látszatát kézzel lábbal fenntartani kívánó kormányoldal és annak szombathelyi hűbérura, Hende Csaba nagyon érezte, hogy Nemény bejelentésével vékony jégre tévedtek. Szükséges volt tehát valamit gyorsan lépni. 

Nem volt azonban egyszerű a feladat, ezt jól mutatja, hogy Nemény háromnegyed tízkor megjelent bejelentésére, este hét órakor sikerült csak reagálni. Nagy Lajos “közleményben” fejezte ki aggodalmát amiatt, hogy a szombathelyi polgármester pánikot kelt, hiszen mostanra mindenkit visszavezényeltek Szombathelyre.

Nagy Lajos kórházigazgatót október végén kerestük meg, ugyanis már akkor olyan információkat kapott az Ugytudjuk.hu szerkesztősége, hogy a szombathelyi egészségügyi dolgozók nagy létszámban lettek átvezényelve Győrbe. Október 22-én az igazgató azt válaszolta, hogy:

Kérdésével az Operatív Törzshöz szíveskedjék fordulni.

Érdekes, hogy mihelyst országos visszhangot kapott a szombathelyi orvosok átvezénylése, az igazgató egyből közlékeny lett, és a Nemény által elmondottakra nem az Operatív Törzs, hanem maga Nagy is képes volt reagálni.

Aztán ma beszállt a buliba Hende Csaba a térség fideszes parlamenti képviselője, aki minket is megszólított Facebook-posztjában:

“...A helyi sajtót - így különösen a nyugat.hu-t és az ugytudjuk.hu-t - pedig arra kérem, hogy a pánikkeltő álhírek közlése után ne késlekedjenek közölni azok hiteles cáfolatát sem. Az említett orgánumok ugyanis mindeddig elmulasztották tájékoztatni olvasóikat Prof. Dr. Nagy Lajos főigazgató úr világos és egyértelmű nyilatkozatáról....”

Hende azonban több dolgot is elfelejt. Például azt az általa kezdeményezett pert, amit egyébként a Kúria előtt ő maga veszített el, vagyis, hogy egy politikusi nyilatkozatot egy újságíró, annak mögöttes tartalmának ellenőrzése nélkül közölhet. Vagyis a tudósító nem kérhető számon akkor, amikor közzé ad egy tájékoztatást. Pontosan így volt ez akkor is, amikor Hende a Szombathelyt több száz millió forinttal sújtó kormányzati intézkedésekre azt mondta, hogy ez csupán mogyoró. 

Másrészt a fideszes képviselő elfelejtett szólni a korábban általa kézi vezérelve kinevezett Nagy Lajos igazgató úrnak, hogy a közleményét ezúttal ne csak a lakáj médiának küldje ki. A probléma ugyanis az, hogy amiről a szerkesztőségünk nem kap információt arról be sem tud számolni. Így számonkérni is felesleges minket, hogy miért nem közöltük le Nagy Lajos közleményét.

2018. augusztusában alakult az Ugytudjuk.hu. A működésünk első pár napját azzal töltöttük, hogy jeleztük a helyi intézményeknek, így a Markusovszky kórház vezetőségének is, hogy a központi email címünket vegyék fel a sajtólistára. 2020 novemberében még mindig nem kaptunk tőlük egyetlen közleményt sem. 


De nem adjuk fel. Ma ismét emailt küldtünk a szombathelyi kórháznak, hogy megtudjuk:

  • Pontosan mikor lettek az orvosok, nővérek, ápolók, szakasszisztensek visszavezényelve Szombathelyre?
  • Hány egészségügyi dolgozó volt átvezényelve Szombathelyről Győrbe?
  • Hány lélegeztetőgép van a szombathelyi kórházban és hányat tud jelenleg működtetni a szakszemélyzet?
  • Hány betegágya van a Markusovszky kórháznak, ebből hányat készítettek elő covid betegek fogadására?
  • Hány coviddal fertőzött beteg van jelenleg a szombathelyi kórházban, hányan vannak lélegeztető gépen?
  • Hány coviddal fertőzött beteg hal meg naponta átlagosan a szombathelyi kórházban?

Amint választ kapunk Nagy Lajos igazgató úrtól, azon melegében jelentkezünk. 

Címlapfotón Nagy Lajos Hende Csaba társaságában, forrás:szombathely.hu.

Szólj hozzá!

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.