Hamarosan új vezetőt kell választani a szombathelyi Vásárcsarnok élére

Farkas Bazsi 2019-11-15 19:10:00
Jövő héten kiderül, hogy sikeres volt-e a második körös közbeszerzése a piac felújításának.

A város egyik legmozgalmasabb helye van, aki egy lángosra ugrik ki, más a nagybevásárlást is itt intézi a Vásárcsarnokban, vagy ahogy sokan emlegetik a piacon. Az épület felújítását a korábbi, fideszes városvezetés az egyik látványberuházások szánta, ám végül olyan grandiózus tervek születtek, hogy azt az erre a projektre az Európai Uniótól kapott 1 milliárd 200 millió forintból nem lehetett kivitelezni. 

"Csak" 800 millió forinttal volt több a legolcsóbb és egyben egyetlen ajánlat az új szombathelyi piacra, mint amennyi pénz van rá

Farkas Bazsi Azt pedig a Mészáros Lőrinchez köthető ZÁÉV tette. Tegnap írtunk róla, hogy meghiúsult a szombathelyi vásárcsarnok felújítása, legalábbis abban a formában, amiben a városvezetők szerették volna. A tervek minden esetre impozánsak voltak, ezek már 2017-ben publikálták. Egyebek mellett a tetőre telepített növények is lettek volna az új csarnokon.

A tavaly novemberben befejeződött közbeszerzési pályázaton a legolcsóbb ajánlatot a Mészáros Lőrinchez köthető ZÁÉV Zrt. tette, a cég 2 milliárd forintért vállalta volna a munkát, ám mivel EU-s finanszírozású projektről van szó, így ahhoz plusz pénzt nem lehet hozzátenni, jött tehát a műszaki tartalom csökkentés. 

Új tervek készültek és új közbeszerzési pályázatot is kiírt az önkormányzat. Ennek jövő héten jár le a beadási határideje, így pár nap múlva kiderül, hogy ki és végül mennyi pénzért vállalja az épület felújítását. Valamint az is világossá válik majd, hogy mit is foglal magában a csökkentett műszaki tartalom, egyáltalán mi újulhat meg az épületen. 

A szombathelyi vásárcsarnok vezetője szerint a felújítás alatt is működni fog a piac

ugytudjuk.hu Elég bizonytalan most a vásárcsarnok jövője, Antoni Zsoltot arról kérdeztük, hogy miként hat ez a piac mindennapjaira. Már három éve annak, hogy bejelentették: megújul a szombathelyi vásárcsarnok épülete. Időközben a látványtervek is elkészültek, azt is láthattuk, hogy a megújuló épület tetejére zöldterületet terveztek, az építkezés viszont csak nem akart megindulni.

Mindezek mellett hamarosan lejár a Vásárcsarnok igazgatójának megbízása. Antoni Zsolt 2018. január 1-től 2019. december 31-ig kapott megbízást a piac vezetésére. Az új vezető személyéről, esetleg a régi megbízásának meghosszabbításáról hamarosan a közgyűlés dönt majd.

Szólj hozzá!

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.