Gyűlöletbeszéd miatt tett feljelentést a kőszegi Momentum elnöke

ugytudjuk.hu 2020-08-28 15:58:07
Egy kormánypárti kamuoldal hozott le a Momentum elpusztítását szorgalmazó írást.

Minden hazáját szerető fiatalnak háborút kell indítania a Momentum ellen!

- kezdi aggályos cikkét a Mindenszó nevű "portál".

Az írásban olyan állítások hangzanak el, mint hogy "egy libsi szobrot rongál, szobrot dönt, egy libsi bedobja a parlament ablakát, és megrongálja a kormányzó párt székházát", vagy az "éppen ezért kell pusztulnia a pártnak" felkiáltás.

A kamuoldalról már három éve is írt a HVG egy cikket, ahol többek között kifejtik, hogy noha minden sajtóoldalnak szükséges egy Impresszum, amiben leírják a lapnál dolgozók nevét, ilyent az oldal nem, és azóta sem tartalmaz. A Médiatanács pedig, aminek az ehhez hasonló dolgokat kéne vizsgálnia, semmit sem tesz.

A Médiatanácsban egyébként kizárólag a Fidesz jelöltjei ülnek.

Újabb kilenc évig 100%-ban fideszes tagokból fog állni a sajtófelügyelet

Újabb kilenc évig csupa fideszes tagja lesz a legnagyobb hatalmú hazai sajtófelügyeletnek, a Médiatanácsnak - írta meg a Népszava. A kormánypárt ugyanis egy ellenzéki jelöltet sem enged be. Hankiss Ágnest, Budai Lászlót, Meszleny Lászlót és Szadai Károlyt jelölte a Médiatanácsba az Országgyűlés eseti bizottsága hétfőn - tudatta Halász János, a testület fideszes elnöke.

Bányai-Németh Gábor, a Momentum Kőszegi Helyi Szervezetének elnöke azt mondja, több kormánypárti ismerőse van, akikkel rendszeresen beszélnek közéleti témákról. Azt azonban sajnálatosnak tartja, hogy sokan ész nélkül megosztják az ehhez hasonló uszító tartalmakat a Facebook oldalukon.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Az egy dolog, hogy hamis dolgokat állít a cikk, például az olimpia rendezésének visszavonásáról - amit Tarlós István, a Fidesz főpolgármestere rendelt el -, de a Momentum elpusztítására tett felhívás valóban a legsötétebb időket idézi

- mondja Bányai-Németh.

Szerinte az ehhez hasonló kijelentésekkel megteremtik az érzelmi alapját a későbbi, fizikai tetteknek. A kamuoldal 35 ezres követőtábora pedig már nagy nyilvánosságnak számíthat a büntetőtörvény alapján.

Btk. 332. § Közösség elleni uszítás:

 Aki nagy nyilvánosság előtt

a) a magyar nemzet ellen,

b) valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport ellen, vagy

c) a lakosság egyes csoportjai ellen – különösen fogyatékosságra, nemi identitásra, szexuális irányultságra tekintettel – gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

- írja a büntetőjog.

Bányai-Németh - mint a Momentum közösségének tagja - elmondása szerint fenyegetettség érzetét kelti benne a megjelent írás, ezért a Kőszegi Rendőrkapitányságon megtette a feljelentést, ismeretlen tettes ellen.

A feljelentés során azt is kiemeltem, ha szükséges, továbbítsák az információt a Médiatanács felé.

Bányai-Németh szerint biztató jel, hogy a feljelentést nem dobták vissza, hanem valóban elindult a nyomozás a gyűlöletbeszéd tárgyában.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.