Győri LMP: A túlárazott strandfelújítás helyett Marcalvárosban kéne strandot építeni

Pintér Bence 2020-07-22 14:35:00
A tervezett 19 milliárdos felújítás helyett az összeg kisebb részéből a strandot újítaná fel, a nagyobb részéből a város déli részén építene új strandot az LMP.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Sajtótájékoztatót tartott szerdán a győri Rába Quelle fürdő épülete előtt Kendernay János, az LMP társelnöke, valamint Jenei Ferenc, a párt győri elnöke. Kendernay a sajtótájékoztató elején arról beszélt, hogy a Fidesz rendszere egyre inkább veszélyezteti Magyarország természetes vizeit – így például a Balatont, a Fertő-tavat, vagy a tatai Öreg-tavat –, illetve az emberek azokhoz való hozzáférését.

A téma lokális aktualitását már Jenei Ferenc a zöldpárt helyi vezetője fejtette ki. Az LMP-s politikus szerint Győrben 2016-ban jelentek meg először a lepusztulni hagyott strandfürdő átépítési tervei, amelyek alapján elvileg két év múlva újul meg a fürdő, az eredetileg tervezett 9 milliárd forint helyett 19 milliárdért. A politikus szerint ez azt jelenti, hogy már öt éve nem fürdöhetnek a győriek normális körülmények között nyáron, és még két évig nem is fognak.

Az LMP a 19 milliárdosra hízó, Mészáros Lőrinc cége által a Modern Városok Program keretében, tehát állami támogatással épített strandberuházás helyett

a folyók összefolyásánál, festői környezetben található strandot az összeg kisebb részéből, 4 milliárd forintból újítaná fel; nagyobb részéből pedig a város déli részén, Marcalváros környékén építene új strandot.

Jenei szerint ugyanis tarthatatlan, hogy Győr közel összes fürdőhelye (a Rába Quelle, az uszodák, a szabadstrandok) mind egy helyen vannak, eközben a sűrűn lakott lakótelepi övezetnek még egy uszodája sincs.

A teljes sajtótájékoztatót itt nézhetik vissza:

 

Security Check Required

null

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Szólj hozzá!

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.