Gyermekpornográfia miatt körözött ír férfit fogtak el Budapesten

Farkas Bazsi 2019-12-14 17:44:00
Több, mint három éve bujkált.

Írországban gyermekpornográfia miatt körözött férfit fogtak el Budapesten; Daniel C. több mint három éve bujkált a magyar fővárosban, a VI. kerületben bérelt lakást, kiadásait pedig abból fedezte, hogy magánórákat adott angoltanárként - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu-n szombaton. A Fővárosi Törvényszék elrendelte a férfi átadási letartóztatását és egyszerűsített átadását.

A rendőrség közlése szerint Daniel C. ellen az ír hatóságok büntetőeljárást folytattak, ennek keretében tartottak házkutatást írországi lakóhelyén, és az ott lefoglalt adathordozókon gyermekpornográfiát tartalmazó felvételeket találtak a rendőrök. A férfi nem jelent meg a bírósági tárgyaláson, 2016 februárjában elhagyta Írországot és elrejtőzött, ezért ellene körözést adtak ki.

Hozzátették: az Ír Garda - Nemzeti Bűnügyi Nyomozó Iroda a férfi felkutatása érdekében a Célkörözési Egységek Európai Hálózatán (ENFAST) keresztül felvette a kapcsolatot a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda célkörözési alosztályával.

A Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozói a VI. kerületi rendőrkapitányság rendőreivel december 11-én, szerdán fogták el és vették őrizetbe az ír férfit.

A Fővárosi Törvényszék szombat délután azt közölte: még december 12-én, csütörtökön elrendelték a férfi átadási letartóztatását és egyszerűsített átadását.

Azt írták, az átadási tárgyaláson a terhelt hozzájárult az egyszerűsített átadási eljáráshoz a specialitás elvének alkalmazásával. Az ír hatóság az elkövetett cselekményt - gyermekpornográfia jogcímén - úgynevezett katalogizált bűncselekménynek jelölte meg, ami azt jelenti, hogy a magyarországi büntethetőség vizsgálata nélkül van helye a terhelt átadásának.

A Fővárosi Törvényszék az átadási eljárás során az európai elfogatóparancs végrehajthatóságának feltételeit vizsgálta, és nem azt, hogy a férfi valóban elkövette-e az elfogatóparancsban szereplő bűncselekményeket. Végzésében megállapította, hogy az elfogatóparancs teljesítésének feltételei fennállnak, így elrendelte a férfi átadási letartóztatását és egyszerűsített átadását az ír igazságügyi szerveknek.

A végzés december 12-én véglegessé vált, így a terheltet tíz napon belül át kell adni a külföldi szerveknek. Ha az ír hatóságok ez idő alatt nem veszik át, akkor a férfi átadási letartóztatása megszűnik - közölte a törvényszék.


 

Szólj hozzá!

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.