Folyik a nyomozás a győri választási bizottság tavalyi gyanús ülése nyomán

Pintér Bence 2020-09-03 11:34:14
Pollreisz Balázs képviselő tett tanúvallomást az ülésről, amit lehet, hogy meg sem tartottak: erről posztolt most videót.

Egy évvel ezelőtt furcsa ülést tartott a mai napig hivatalban lévő Csörgits Lajos aljegyző által elnökölt győri választási bizottság: az ellenzéki tag távollétében megtartott állítólagos ülés alig tíz percig tartott, de utána az MSZP-s politikusok szerint az aljegyzőn és az önkormányzat jogi osztályának egy munkatársán kívül senki sem távozott az épületből, az aljegyző pedig nem volt hajlandó megmutatni az ülés jegyzőkönyvét az ott várakozó ellenzéki képviselőknek, akiket ne mengedtek be az épületbe.

Nem engedték be a győri választási bizottság állítólagos ülésére az ellenzéki képviselőt

Elvileg ülést tartott péntek este Győrben a Helyi Választási Bizottság: erről tájékoztatták a tagokat, és később egy határozatot is hoztak. Az ülésen részt venni kívánó szocialista képviselőt, Juhász Istvánt azonban valamiért mégsem engedhette be a portás a városházára, ahonnan aztán a bizottság tagjai később sem sétáltak ki a szintén szocialista képviselő Pollreisz Balázs elmondása szerint.

Az ülésen Borsi Róbert (Fidesz) egy kampányvideójáról döntöttek, amelyet egy iskolában forgatott, és amely kapcsán ezen a furcsa ülésen nem találtak semmi kifogásolnivalót. A videó miatt az egyébként az októberi válsztáson újraválasztott Borsit később a bíróság 345 ezer forintra büntette.

A pár nap múlva kirobbanó Borkai-botrány kissé elfeledtetette az esetet, most azonban Pollreisz Balázs önkormányzati képviselő, az MSZP városi és megyei elnöke posztolt egy videót Facebook-oldalára, amiből kiderült: a rendőrség továbbra is nyomoz az ügyben, mivel Juhász István korábbi MSZP-s képviselő feljelentést tett, Pollreiszt pedig tanúként hallgatták meg.

A videóban elmondja: szerinte továbbra is megalapozottnak tűnik, hogy a választási bizottság ülését valójában nem tartották meg.

Ez pedig azt jelentené, már amennyiben bebizonyosodna, hogy az aljegyző által vezetett ülés jegyzőkönyvét is meghamisították.

Szólj hozzá!

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.

Győrben is közeleg a pályaválasztás 

Nyitott kapukkal és interaktív programokkal várják a diákokat a középiskolák.

Befutottak a Vas 03-as választókerület tiszás jelölt-jelöltjei is

Adelwöhrer Beáta, Horváth Nándor Zsolt, és Szabó László indulnak a versenybe.

Megnevezte a Tisza a szombathelyi jelölt-jelölteket

Zsálek Judit, Rápli Róbert, Csiszár Zsófia Judit verseng egymással.

Hogyan válaszd ki a tökéletes sportcipőt teremfocihoz?

A sportcipő választás jelentőségteljesebb egy focirajongó számára, mint azt elsőre hinnéd.

Egy nehéz nap reggelén 11 pontos vállalkozói könnyítő csomagot jelentett be Orbán Viktor

Többek között fél évvel eltolják az üzemanyagok jövedéki adóemelését is.