Gyerekekkel kampányolt a győri Fidesz, megbüntették őket a bíróságon

Pintér Bence 2019-10-03 14:08:00
Borkai Zsolt és Sík Sándor futópályát adott át iskolásokkal, Borsi Róbert pedig egy iskolában készített videót: a bíróság szerint jogtalanul.

Három fideszest is megbírságoltak a bíróságon „politikai pedofília” miatt, vagyis azért, mert kiskorúakkal azok szüleinek felhatalmazása nélkül készítettek kampányanyagokat – írja a hvg.hu. A helyi választási bizottság és a megyei területi választási bizottság eredetileg nem talált semmi kifogásolhatót az ügyekben.

A lap szerint a Győrszentivánon egy egyébként már fél éve elkészült futópályát átadó

Borkai Zsolt fideszes polgármester, illetve a terület fideszes képviselője, Sík Sándor 345-345 ezer forintot fizethet a Győri Ítélőtábla döntése alapján.

A lap szerint a bíróság úgy határozott: Borkaiék az iskolás gyerekeket kampányeszközként használták, megsértve ezzel a választási törvényt. Mivel a futópálya sajtóhírek szerint már vagy fél éve elkészült, és át is adták, az esemény célja egyértelműen a népszerűség növelése volt a kampányidőszakban – olvasható a hvg.hu szerint a végzés indoklásában.

Sík Sándor egyébként 2014-ben 62 százalékkal nyerte meg ezt a körzetet, ahol idén vele szemben az összefogott ellenzék (DK-MSZP-Momentum-Jobbik-LMP) jelöltje a 21 éves Weller Ramóna lesz, a Civilek Győrért pedig Szabó Róbert Kálmánt indítja, aki 2014-ben a Jobbik színeiben mérette meg magát. Az Összefogás Győrért Egyesület jelöltje Hajdú István lesz, rajtuk kívül pedig több független jelölt is indul Győrszentiván képviseletéért.

Ugyanígy megbüntették Borsi Róbert fideszes képviselőt, aki egy iskolában készített videót olyan időpontban készítette a videót saját közösségi oldalára, amikor „az iskola látta el a gyermekek, tanulók felügyeletét”. Neki 100 ezer forintot kell fizetnie. Borsi ügye egyébként az az ügy, amit elvileg akkor tárgyalt a helyi választási bizottság, amikor az azt beterjesztő MSZP-s képviselőt nem akarták beengedni az ülésre, és felmerült a gyanú, hogy az ülést nem is tartották meg valójában.

A 10-es számú választókörzet (Marcalváros I., Adyváros északi, Nádorváros déli része) Borsi Róbert 58 százalékkal nyerte meg 2014-ben. Idén az összefogás jelöltje a körzetben Füzi Judit lesz, a Civilek Győrért Koródi Istvánt, az Összefogás Győrért Egyesület Zelena Csaba Gábort indítja.

Szólj hozzá!

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.