Folyamatban vannak a vizsgálatok a Győr-Szolnál és a GYHG-nál

Pintér Bence 2021-01-05 17:07:29
Megkérdeztük a városházát, hogy hogy áll az önkormányzati cégek átvilágítása.

Tavaly ősszel írtunk róla, hogy a város átvilágítja a Győr-Szol működését, decemberben pedig belső vizsgálat indult a szemétszállításaal foglalkozó GYHG-nál is. Arról érdeklődtünk, hogy hogy állnak, milyen eredményt hoztak ezek a vizsgálatok.

Azt a választ kaptuk, hogy mind a Győr-Szol átvilágítása, mind a GYHG-nál folyó vizsálat folyamatban van egyelőre, de a hulladékszállítás ettől függetlenül folyamatos.

A Győr-Szolt korábban vezető Sági Géza nyári lemondása után még mindig nem került új cégvezető a Győr-Szol élére: az igazgatóság elnöke Endrődi Péter, Dézsi Csaba András polgármester kabinetfőnöke lett, és az igazgatóságba is bizalmi emberei ültek, Endrődi pedig gyakorlatilag elnök helyett az előző év végéig stratégiai igazgatót nevezett ki a cég élére Szabó Ákos személyében, aki a Győr-Szol igazgatóságában is helyete kapó Szabó Jenő önkormányzati képviselő (Fidesz) unokatestvére.

Arról is érdeklődtünk ezért, hogy van-e már jelölt a cég vezetésére, illetve hogy meghosszabbították-e Szabó Ákos megbizatását. Mint kiderült, ez utóbbi történt, tehát

Szabó Ákos továbbra is stratégiai igazgatóként vezeti a Győr-Szolt ideiglenes megbízással – hogy meddig, az nem derült ki.

GYHG-fronton pedig lapunk arról értesült, hogy bár Koronika Tamást leváltották a cég éléről, a korábbi vezető más pozícióban továbbra is a GYHG-nál fog dolgozni.

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.