Felsőcsatár az összefogás új jelképe: megmenekülhet Roli kocsmája

BZ 2019-01-08 16:38:00
Meghökkentette a bérbeadó bolthálózatot is a helyiek összefogása.

Néhány hete elsőként írtuk meg, hogy szomorú hír kezdett terjedni a felsőcsatáriak körében: a kocsmának is helyet adó épület tulajdonosa, a Coop bolthálózat ugyanis bővítené az egységet, ami miatt úgy tűnt, hogy a kocsmának év végén mennie kell.

Felsőcsatár Facebook-oldalán még kampányt is indítottak, "100.000-en a felsőcsatári Kocsmáért" címmel.

Az egyértelmű volt, nem a bolt ellen vannak a falubeliek, csak nem szeretnék elveszíteni azt a helyet, ami generációkon keresztül a helyiek közösségi tere volt.

A kampányt nem Roli, az italbolt vezetője indította, és Kratochvill Attila polgármester is időt kért, amíg tájékozódik az ügyben. Azóta telt, múlt az idő, úgy tűnik, fejlemény van kocsmaügyben.

A Blikk írta meg, hogy a kocsma mégsem zárt be január 1-jén.

Az üzetlánc szombathelyi vezetője nyilatkozott, méghozzá kocsmaügyben nagyon megnyugtatóan:

"Meghökkentett bennünket, hogy ennyire ragaszkodnak a kocsmához. Semmi olyat nem szeretnénk, amit a lakosság ellenez. A napokban terepszemlét tartunk, és megnézzük, mit tehetünk. Végső esetben akár megvizsgáljuk, hogy az üzlet máshova költözzön a faluban"

- mondta a Blikknek Kiss Zoltán, a "jó szomszéd".

Mi ez, ha nem a nagybetűs Összefogás?

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.