Felfüggesztett börtönt és pénzbüntetést kapott az ölbői kutyatámadás vádlottja

Vágvölgyi Bálint 2020-06-24 15:00:00
A férfi nem fogadta el az ítéletet.

A Szombathelyi Törvényszék 2 év –3 évi próbaidőre felfüggesztett– szabadságvesztésre és 100.000,- Ft pénzbüntetésre ítélte gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt azt a büntetlen előéletű férfit, aki egy ölbői ház bekerített udvarán tartotta három amerikai staffordshire fajtájú kutyáját, köztük a Yoda nevű kan kutyát, amely megtámadott kettő idős nőt - olvasható a bíróság honlapján.

A kutyák korábban is ismeretlen módon kijutottak közterületre, illetve a szomszédos ingatlanba a vádlott házából.

Az egyik -77 éves - sértett közvetlen szomszédja a vádlottnak. 2018. december 13-án a sértett délelőtt tűzifát szállíttatott az udvarába. Idős korára tekintettel megkérte a vele szemben lakó 74 éves másik sértettet, hogy menjen át hozzá és a vételár kifizetésénél segédkezzen neki.

A teherautó betolatott az udvarba és annak hátsó részén leborította a földre a tűzifát. A sértettek a lakóházból kilépve tartottak az autó felé. Ekkor a hátsó udvar felől a vádlott kettő kutyája ismeretlen módon átjutott a 77 éves sértett udvarába, a sértettekhez futottak és a Yoda nevű eb megtámadta őket.

A kutyatámadás következtében a 74 éves sértett a bal oldali alkar középső harmad-csuklóízület síkjában, a kéz részleges amputációjával járó harapott sebzését, a bal oldali orsócsont és singcsont éles szélű amputációjával, a verőerek és visszerek, valamint idegek és izmok sérülését szenvedte el. A sérülések közvetett életveszélyt okoztak a sértettnél, a tényleges gyógytartam 4-5 hónapra tehető, és a kéz amputációja miatt a maradandó testi fogyatékosság is megállapítható.

A 77 éves sértett a jobb comb középső -testközeli harmad- oldalsó felszínének „felnőtt tenyérnyi", mély, combcsontig hatoló, anyaghiánnyal járó harapott sebzését a környező lágyrészek és izomzat zúzódásával, valamint a jobb comb előbbiekben megjelölt harapott sebzésétől felfelé „több ujjbegynyi", mélyen zúzódott lágyrészekkel, bőrfolytonosság megszakítás nélküli harapott sebzését, a környező lágyrészek zúzódásával és mindkettő terület, úgynevezett tasakos jellegű lágyrészsérüléseit szenvedte el. A keletkezett sérülések nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérülések, a tényleges gyógytartam 2-4 hónap.

A fenti cselekmények azért következtek be, mert a vádlott a kutyáinak biztonságos helyen való tartásáról, szökésüknek megakadályozásáról nem gondoskodott megfelelően, megszegve ezzel az 1998. évi XXVIII. törvény 5. § (1) bekezdésében és a 41/2010 (II.26.) Kormányrendelet 15. § (1) bekezdésében írtakat.

Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője bizonyítottság hiányában való felmentés érdekében jelentett be fellebbezést.

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.