Hatalmas szerződést írt alá a napokban egy brit egyetemi hallgató, Faridah Àbíké-Íyímídé. Faridah első könyves kiadóként 1 millió dollárért tudta eladni a regényét, amit egy középiskolában játszódó thrillerként reklámoznak. A történet azt is feldolgozza, hogy a fiatalok milyen formában találkoznak az intézményesíett rasszizmussal, már ilyen korán az életükben, írja a Guardian.
Faridah 19 évesen kezdett bele a regénybe, ami később az Ace of Spades, vagyis a pikk ász címet kapta. Az írónő először nem is gondolta, hogy könyv születik majd abból, amit írt, Àbíké-Íyímídé azt mondja, azért kezdett bele az írásba, mert egyedül érezte magát, így néhány elképzelt baráttal akarta körülvenni magát. Àbíké-Íyímídének nehezen ment a barátkozás, mivel muszlim származású, ezért az alkohol körül forgó bulik szóba sem jöhettek. A nagy magányában végül tévésorozatokat kezdett nézni, néhány nap alatt ledarálta a Gossip Girlt, ami ugyan nagyon tetszett neki, de elszomorította, hogy kevés olyan karaktert látott, aki úgy nézett ki mint ő.
Így született meg az Ace of Spades története, ami egy elit iskolában játszódik. A történet középpontjában két fekete bőrű tini áll, akikről valaki durva pletykákat kezd el terjeszteni. A két tini először a jóhírüket akarja megmenteni, de a sztori később sötétebb témákat kezd el boncolgatni, így lesz belőle thriller. Àbíké-Íyímídé egyébként már a folytatást is megírta, ezt is felzabálták az ameikai kiadók, úgyhogy jövőre érkezhet is a regény második része.
A könyvre először a brit Usborne kiadó figyelt fel, ők már 2018-ban leszerződtették Faridah-t. Az írónő azóta szorgosan dolgozott az első regényen, amikor elkészült, akkor keresték fel az amerikai kiadókat a tengeren túli forgalmazással kapcsolatban. A Macmillan kiadó aztán meglátta sztoriban a fantáziát, ezután jött az egetrengető egy millió dolláros ajánlat.
Àbíké-Íyímídé egyébként sosem gondolta volna, hogy akkora ajánlatot kap majd a könyvért, mint amit az amerikai Macmillan kiadó tett le az asztalra. Az írónő története jól mutatja, hogy a Black Lives Matter tüntetéseket követően változóban van az amerikai kiadóipar is, amely az elmúlt hónapokban rengeteget kapott azért, mert a fekete bőrű íróknak jóval kisebb összegeket ajánlottak fel eddig a munkájukért.