Szerdán írtunk róla, hogy egy javaslat szerint összevonják az Élelmiszeripari és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégiumot (egykori Hevesi Ákos Élelmiszeripari Szakközép Iskola), valamint a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumot, az újonnan létrejött intézmény pedig a soproni székhellyel működő Kisalföldi Agrárszakképzési Centrumhoz fog tartozni.
A két intézményt egyébként 1977-ban már egyszer összevonták, ezt a Herman Ottó iskola Hevesi-korszaknak nevezi a honlapján. Az akkori együttműködésnek 1990-ben lett vége.
Most telefonon kerestük fel mindkét iskolát, mivel arra voltunk kíváncsiak, hogy:
- miért volt szükség az intézmények összevonására?
- hogyan érinti az összevonás és a központosítás az iskolákat operatívan, miben változik meg a mindennapi munkájuk?
- a diákokra milyen kihatással lesz a változás?
- a soproni központ és irányítás okoz-e aggodalmat, akár a távolság miatt?
Sajnos mindkét intézmény igazgatója kategorikusan kijelentette, hogy nem nyilatkozik a témában.
Egyébként úgy tudjuk, hogy más iskolákat nemigazán fog érinteni az intézkedés, mivel a különböző tanított szakok között nincsen számottevő átjárhatóság.
A kérdésekkel kapcsolatban megkerestük a fenntartó Agrárminisztériumot is, akik példás gyorsasággal válaszoltak. Levelükben azt írják, hogy az intézményeket érintő átalakításokról jelenleg még zajlanak a szakmai egyeztetések, ennek lezárultát követően tudnak információt adni a sajtó számára.
A tervek szerint július 1-ével közös intézményként fog működni a két iskola, soproni irányítással.
Amint friss információval rendelkezünk, természetesen közzétesszük.