Ezért nincs gáz fél Vas megyében

Bazsó Bálint 2020-08-11 10:03:22
A megye több mint 70 településén, köztük Szombathelyen, Sárváron és Kőszegen szünetel a gázszolgáltatás, mivel az FGSZ Zrt. karbantartást végez a földgázszállító rendszeren augusztus 11. és 13. között. A kétnapos szolgáltatási szünet - amelybe a távhőszolgáltatás leállítása is beletartozik - után számos olvasói levelet és kommentet kaptunk, hogy - eufemisztikusan fogalmazva - mégis miért kell leállítani a fél megyében, ráadásul két napra a szolgáltatást.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Mivel az Ugytudjuk.hu egyelőre gázszolgáltatást nem végez, ezért rákérdeztünk a szolgáltatónál, mi indokolja a kétnapos szolgáltatási szünetet

Válaszukban közölték: 

"2020. augusztus 11-én 6 órától 2020. augusztus 13-án 6 óráig meghirdetett szállítói gázszünettel járó leállásra a Jánosháza-Szombathely szakasz három helyszínén egyszerre történő vezetékkiváltás miatt kerül sor. A munkálatok elvégzéséhez az érintett vezetéket le kell üríteni és mivel a földgázvezeték vágására is sor kerül, a szakaszos gázszolgáltatás nem megoldható"

Kitértek arra is, hogy  a Földgázellátásról szóló 2008. évi XL. törvény rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 19/2009. (I.30) Kormányrendelet 94.§ (1) bekezdése szerint a szolgáltató jogosult arra, hogy objektumonként évente egy alkalommal, a fűtési szezonon kívül, legfeljebb 48 óra időtartamú, gázszünettel járó karbantartást végezzen a gázátadó állomásokon és betáplálási pontokon, ha a leállásokat előre bejelentette. "Nagyon különbözően emlékszünk Budapestre."

Hangsúlyozták: A 48, plusz az elosztói engedélyes által meghirdetett további 2 óra, egy megszabott maximális időtartam. Az FGSZ szakemberei a karbantartási munkálatokat a biztonsági előírások betartása mellett mindig a lehető leggyorsabban megpróbálják elvégezni és arra törekednek, hogy a fogyasztói gázszünet kizárólag a munkálatok elvégzéséhez szükséges ideig tartson. 

"Amennyiben a munkálatok kevesebb időt vennének igénybe, abban az esetben az NKM Észak-Dél Földgázhálózati Zrt. Elosztó engedélyest tájékoztatjuk, és így a gázvisszaadási folyamat korábban elkezdhető."

Arról is tájékoztattak, hogy a társaság honlapján elérhető az éves karbantartási ütemterv, amit itt tekinthet meg.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.