Egyelőre nem ment át a felhatalmazási törvény, az ellenzék nemmel szavazott

ugytudjuk.hu 2020-03-23 16:30:00
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem is fog.

137 igen, 52 nem arányban nem szavazták meg a házszabálytól való eltérést, így hétfőn nem ment át a kormány által benyújtott veszélyhelyzetről szóló törvényjavaslat az Országgyűlésen. A összes képviselőnek a 4/5-ödére lett volna szükség, hogy a javaslatot hétfőn megvitassák és kedden megszavazhassák.

Miről is van szó?

A koronavírus miatti veszélyhelyzetet a kormány március 11-én ki is hirdette, de az Alaptörvény szerint külön parlamenti felhatalmazás nélkül az erről szóló rendelet csak 15 napig maradhatna hatályban. A 15 nap letelte után pedig mindig meg kellene azt hosszabbítani.

Az igazságügyi miniszter által benyújtott törvény arról szól, hogy a 15 nap helyett a határidőt a koronavírus miatti „veszélyhelyzet megszűnéséig” meghosszabbítaná.

Azaz gyakorlatilag a kormány végső határidő nélkül, bármeddig irányíthatná az országot törvényalkotás helyett csupán rendeletekkel.

Aki látta már a Star Wars c. filmsorozatot, az jól ismerheti a törvényre aggatott nevet: ez a Palpatine törvény. A filmben nem lett jó vége a szenátus döntésének.

Az ellenzéki pártok egyébként jelezték, hogy a végső határidő nélküli teljhatalmat nem fogják megszavazni, ugyanakkor ha ettől eláll a Fidesz, akkor hajlandóak az intézkedéseket támogatni.

Az ellenzék szerint a járvány nem indokolja, hogy Orbán Viktornak élethosszig tartó felhatalmazást adjunk

Nagy Donát A Fidesz azt mondja: de igen. Az Ugytudjukon is megírtuk, hogy a koronavírus-járványra hivatkozva a kormány úgy kér teljes hatalmat, hogy ennek sem végső időbeni, sem tartalmi korlátot nem szabna. A 444 összegyűjtötte az ellenzéki pártok véleményét a kérdéssel kapcsolatban. ugytudjuk.hu Ezért ne adjunk nyíltvégű, soha le nem járó felhatalmazást a kormánynak.

Erről, hogy időponthoz kössék az irányító teljhatalmat, a Fidesz hallani sem akart.

Ennek ellenére az ellenzéki nélkül is át fogja vinni a kormánypárt a törvényt, ugyanis jövő kedden erre már alkotmányos lehetősége is lesz.

Szólj hozzá!

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.