A kutyák segítségével állítaná meg a koronavírus terjedését egy angol szervezet

ugytudjuk.hu 2020-03-27 19:13:00
A négylábúak képesek kiszagolni a betegeket.

A kutyákat vetné be a koronavírus elleni harcban egy angol szervezet, írja a Metro. A Medical Detection Dogs egy ideje már kéz a kézben dolgozik az egészségüggyel, az általuk kiképzett kutyák ugyanis képesek kiszagolni, ha egy ember cukorbeteg, vagy rákkal küzd. Így gyorsabban kiderül, ha valakinek komoly betegsége van.

A szervezet most azonban azt mondja, hogy

a kutyák más betegségeket is képesek felfedezni, többek közt a koronavírust is, ezért a négylábúak lehetnek a jövőben a legjobb tesztelők.

Jelenleg a koronavírus-tesztből az egész világon hiány van, a kutyák viszont gyorsabbak, ráadásul többször bevethetők, mint az egyszer használatos tesztek.

A Medical Detention Dogs szerint ráadásul nem is telik olyan sok időbe, mire kiképzik a koronavírus-kereső kutyákat, mindössze hat hét kell hozzá, hogy a négylábúak munkába állhassanak. A szervezet vezetője, Dr Claire Guest elmondta, hogy a kutyákkal a vírus mintáit szaglásztatják, majd az ebek egy idő után már képesek elkülöníteni a koronavírust a többi mintától. Emellett az állatok az emberi hőmérséklet változásaira is felfigyelnek, így egy kutya két tesztet is helyettesíthet. Guest szerint, ha minden jól megy, a kiképzett kutyákat reptereken, tömegközlekedési eszközökön és egyéb közösségi tereken alkalmazhatnák.

James Logan professzor, egy  trópusi betegségekkel foglalkozó londoni iskola munkatársa azt mondja, hogy az ötlet be is válhat. A kiképzett kutyákat a múltban már bevetették a malária elleni küzdelemben. Az ebek akkor olyan jól teljesítettek, hogy a WHO által előírt teszteknél is pontosabban találtak rá a betegekre. Logan szerint ezért ha tényleg beválik a terv, akkor nagy fordulat jöhet a koronavírus elleni harcban, hiszen a négylábúak már a lappangási státuszban kiszúrhatnák a betegeket, így drasztikusan lassulna a vírus terjedése.

Szólj hozzá!

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…

Egekben Nemény András népszerűsége

Egy friss felmérés szerint a szombathelyi polgármester 80%-os a támogatottsága.