Egy nap alatt több, mint 1000 aláírást gyűjtöttek össze a Rác Gábor kirúgása ellen tiltakozók

Fehér Buda 2020-06-17 11:43:00
Szülők, pedagógusok, barátok is felszólaltak a menesztés ellen.

Mi, a petíció aláírói követeljük, hogy Rác Gábort, gyermekeink volt, jelenlegi vagy leendő tanárát ne távolítsák el az állásából, illetve a döntést vonják vissza! - írják azok a szülők, akiket felháborított, hogy a tankerület kirúgta a Bartók Béla Zeneiskola hegedűtanárát. Az ügy még akkor kezdődött, amikor Pulay Teréz, az iskola igazgatóhelyettesének mestervizsgáján bírálóként részt vett Czenek László, az iskola igazgatója is. A három tagú vizsgáztatói testületből ketten kiváló minősítést adtak Pulaynak, Czenek azonban lepontozta a saját kollégáját, ezért sikertelen a vizsga. Rác emiatt szólalt meg a médiában, tegnap pedig menesztették az állásából.

A tiltakozó szülők néhány órával a történések után, tegnap délelőtt indítottak egy online petíciót, amelynek indoklásaként azt írták, Rác Gábor Szombathelyen hosszú ideje emberi, pedagógiai és szakmai minőséget képvisel hegedűtanárként: nemcsak hegedülni tanította/tanítja gyermekeinket, de példa nélküli figyelemmel, türelemmel, szeretettel emberségre is. A jelenlegi döntés, Rác Gábor kirúgása után sokunkban megfogalmazódott az a fájó döntés, hogy gyermekünk a Bartók Béla Zeneiskolában nem folytatja tanulmányait, hiszen ez a döntés összeegyeztethetetlen mindazzal, amit szülőként az oktatásról, az iskolarendszerről, (szólás)szabadságról, művészi nevelésről és erkölcsről közvetítünk gyermekeinknek. 

A petíció pedig gyorsan szárnyra kapott, ma már átlépte az 1000 aláírást is, cikkünk írásakor éppen 1170 támogatót talált a kezdeményezés. A támogatók közt vannak szülők, akik csemetéi a Bartók Béla Zeneiskolába járnak, de régi és jelenlegi kollégák, barátok is szignójukkal támogatják a hegedűtanárt.

 

Szülői tiltakozás Rác Gábor zenetanár kirúgása ellen

Mi, a petíció aláírói követeljük, hogy Rác Gábort, gyermekeink volt, jelenlegi vagy leendő tanárát ne távolítsák el az állásából, illetve a döntést vonják vissza! Rác Gábor Szombathelyen hosszú ideje emberi, pedagógiai és szakmai minőséget képvisel hegedűtanárként: nemcsak hegedülni tanította/tanítja gyermekeinket, de példa nélküli figyelemmel, türelemmel, szeretettel emberségre is.

 

Rác Gáborral nemrég mi is elbeszélgettünk az esetről, a vele készült interjúnkat itt olvashatjátok:

 

Rác Gábor: Ha újra kezdhetném, akkor is szóvá tenném az igazságtalanságot

Hétfő híre volt, hogy kirúgták állásából Rác Gábort, azt a hegedűtanárt, aki a szombathelyi Bartók Béla Zeneiskolában tanított. Rác hozta nyilvánosságra azt az esetet, mikor is Pulay Teréznek, az iskola igazgatóhelyettesének mestervizsgáján saját kérésére, bírálóként részt vett Czenek László, az iskola igazgatója is.

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.