Egy kínai kutatás szerint a macskák kifejezetten könnyen elkaphatják a koronavírust

Fehér Buda 2020-04-04 14:22:00
A gazdiknak azt tanácsolják, hogy szigeteljék el magukat a kedvenceiktől, ha megjelennek a tünetek.

Egy kínai kutatóközpont szerint emberekről macskákra is képes átterjedni a koronavírus. Az ázsiai kutatók azt mondják, hogy az elmúlt néhány héten megnövekedett a beteg macskák száma, ezért tesztelni kezdték a négylábúakat. A tesztek végére pedig kiderült, hogy

a macskák igencsak fogékonyak a koronavírusra.

Habár a Guardian azt írja, hogy az angol kutatók szerint nincs bizonyíték arra, hogy a vírus fajok között ugrálna, arra meg főleg nem, hogy a házikedvencként tartott macskák is elkaphatnák a betegsége, a kínai kutatóközpont kiáll a kijelentése mellett.

A kutatók azt mondják, hogy néhány macskát direkt megfertőztek a vírussal, majd katrocokba zárták őket, és olyan macskák mellé tették őket, amelyeknél nem mutatták ki a vírust. Néhány nap múlva aztán kiderült, hogy az addig egészséges macskák is megfertőződtek, így beigazolódott a felvetésük.

A kínai kutatást azután hozták nyilvánosságra, hogy egy belga macska légzési nehézségekkel küszködött, majd kiderült, hogy a gazdája elkapta a vírust. Az európai kutatók azonban továbbra is azt mondják, nincs bizonyítéka annak, hogy a vírus képes lenne macskák és emberek között ugrálni. Azonban azt javasolják a gazdáknak, hogy csökkentsék a kiskedvencekkel való érintkezést. De ha mégis megsimogatják őket, akkor minél előbb mossanak kezet.

 

Fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.