Egy év börtönt kapott egy férfi, aki pornográf gyerekképeket tárolt a számítógépén

Vágvölgyi Bálint 2020-01-16 18:50:00
Az ítélet még nem jogerős.

Egy év börtönre ítélt a Debreceni Járásbíróság első fokon egy férfit, aki a számítógépén gyermekpornográfiát ábrázoló képeket tárolt. A vádlott számítógépét lefoglalták és elkobozták a merevlemezt - tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője csütörtökön az MTI-t.

Dobó Dénes közölte: a férfi a bíróság előkészítő ülésén beismerő vallomást tett, a terhére rótt bűncselekmény elkövetését elismerte, a tárgyaláshoz való jogáról lemondott.

A vádlott 18 évesnél fiatalabbakról készült pornográf képek letöltésével és tárolásával követte el a tiltott pornográf felvétellel visszaélés bűntettét.

A tényállás szerint a debreceni férfi 2016 októberétől 2018. április 25-éig otthonában az internetről rendszeresen töltött le gyermekről készült olyan képeket, amelyek a nemiséget súlyosan szeméremsértő nyíltsággal ábrázolták. A 39 éves vádlott 952 ilyen képet töltött le számítógépének merevlemezére és mentett el, de mással nem osztotta meg őket. A férfi számítógépén csaknem négyezer olyan fényképfelvétel is volt, amely a gyermekeket erotikus jelleggel, bár nem súlyosan szeméremsértő nyíltsággal ábrázolta, ugyanakkor szexuális kizsákmányolásuk során készült.

Fejes Sándor bíró az ítélet indoklásában elmondta, hogy a büntetett előéletű vádlott által elkövetett bűncselekmény társadalomra veszélyessége magas, és a képek nagy mennyiségét szintén súlyosító körülményként értékelte. Ugyanakkor enyhítő körülményként vette figyelembe a férfi beismerő vallomását, valamint azt, hogy gondozásra szoruló nagykorú hozzátartozója van.

Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.