Egy év börtönre ítélte a bíróság az ostffyasszonyfai polgármestert, mert a kutyája súlyosan megharapott egy gyereket

Farkas Bazsi 2019-04-24 15:57:00
A büntetést felfüggesztették, a védő fellebbezett.

Április 16-án tartották az első tárgyalást a Szombathelyi Járásbíróságon abban a büntető ügyben, amit a 2018 októberében történt. Egy rottweiler támadott meg egy kétéves kisfiút, és annak kamasz korú kísérőjét. A kutya egy családi háztól szökött meg, ahol a kerítés hiányos volt, így tudott az utcára szökni - írtuk akkor.

A dolog további érdekessége, hogy az emberre támadt kutya a falu polgármesteréé, Mihácsi Szabolcsé, megtámadott kisfiú pedig a polgármester húgának unokája.

A polgármester már akkor beismerő vallomást tett.

 Azonban a védője az orvosszakértő bíróság előtti meghallgatását kérte. Ez történt meg ma. 

A szakértő elmondta, hogy a kisfiú fején sérült súlyosan, a hajas fejbőre a homloktól a tartójáig levált. A mentők elsősegélye és a kórházi ellátás során kapott kezelések miatt kerülte el a közvetett életveszélyt. 

A védő ugyan vitatta, hogy az áldozat életveszélyben lett volna, a szakértő kitartott álláspontja mellett.

A bíróság a kutya gazdáját, vagyis a polgármestert egy év szabadságvesztésre ítélte, amit 2 évre felfüggesztettek. Emellett 200 napi elzárásra ítélték, ami napi 2000 forinttal számolva, 400 ezer forint megfizetésével kiváltható. 

Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a védő és az elítélt enyhítésért fellebbezett. Az ügy a Győri Ítélőtáblán folytatódik. 

Szólj hozzá!

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.

Szombathelyen folytatódik az M86, M87 tervbemutató Ágh Péter roadshow

A közgyűlésen tárja a nagyérdemű elé a 7,5 milliárd forintba kerülő terveket.

Csuklós busszal érkezett a segítség - kényelmesebb lett a Nyugdíjas Egyetem megközelítése Győrben

A Széchenyi István Egyetemen elindult az idei szemeszter, az előadások idején nagyobb befogadóképességű buszok közlekednek.

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni.