Egy 16 éves, francia lány a koronavírus legfiatalabb európai áldozata

ugytudjuk.hu 2020-03-27 16:45:00
Krónikus betegségben szenvedett.

Egy francia lány lehet a koronavírus legfiatalabb áldozata, írja a Metro. Julie 16 éves volt, egy héttel ezelőtt kezdtek megjelenni nála a koronavírus első tünetei. A doktorok először úgy gondolták, hogy a lány gyorsan rendbe jön majd, hiszen egészséges volt, és fiatal, csak a halála után derült ki, hogy krónikus betegségben szenvedhetett.

A lány történetét az anyja, Sabine osztotta meg a helyi lapokkal, a nő azt mondja, fel sem tudja fogni, hogy ilyen fiatalon meghalt a gyermeke. Sabine azt mondja, hogy két nappal a tünetek megjelenése után mentek el orvoshoz, amikor Julie állapota rosszabbodni kezdett. Ezután tűzoltók siettek vele kórházba, ahol pozitív lett a koronavírus-teszt.

Julie-t végül Párizsba vitték, ám az állapota egyre romlott, míg végül a légzőszerveit legyőzte a vírus. Az orvosok azt mondják, hogy igen ritka, hogy fiataloknál ennyire súlyos lemenetele legyen a betegségnek, inkább csak az idős betegekre jellemzőek azok a tünetek, amik a lánynál jelentek meg.

Sabine a helyi lapoknak elmondta, hogy nem nézhetik meg a lánya holttestét, zárt koporsós temetést kell rendezniük. A jelenlegi vészhelyzet miatt viszont nem lehet jelen a család minden tagja, tíz ember jelenlétében helyezhetik nyugalomra Julie-t.

Szólj hozzá!

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.