Egészen biztosan nem lesz január 31-én rendes szombathelyi közgyűlés

Farkas Bazsi 2019-01-29 09:31:00
Nincs a városnak költségvetése.

Ahogy arról tegnap beszámoltunk, bár az Éljen Szombathely-frakció kezdeményezte egy rendkívüli közgyűlés összehívását Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) polgármester végül nem hívta azt össze. Úgy értesültünk, hogy a polgármester formai hibára hivatkozott, annak ellenére, hogy a közgyűlési kezdeményezés konkrét napirendi pont javaslatokkal érkezett a hivatalba.

Puskás valószínű időt akart nyerni, hiszen nem könnyű mit kezdeni azzal a helyzettel, hogy a jelenlegi városvezetés elveszítette közgyűlési többségét, amiért egyébként maga a Fidesz tett, nem is keveset. A január 8-i rendkívüli közgyűlésen Molnár Miklós (Pro Savaria) alpolgármester megszavazta az ellenzéki javaslat napirendre vételét, ezek után Puskás és Hende Csaba (Fidesz-KNDP) országgyűlési képviselő is árulóként nyilatkozott Molnárról. Eddig Molnár alpolgármester szavazatával volt meg a Fidesz többsége, ezzel azonban ezt szinte biztosan elbukták.

A közgyűlésen most a baloldalé a többség, így az ellenzéki akarat érvényesülhet a továbbiakban, ezt pedig elég kínos lesz megélnie majd 9 év után Puskásnak. Nem csoda hát, ha nem igyekszik összehívni a testületet. 


A december 10-i rendes közgyűlést Puskás azzal zárta, hogy január 31-én lesz a következő ülés. Ha a polgármester valóban össze akarta volna ezt hívni, akkor a Szervezeti és Működési Szabályzat szerint 5 nappal előtte ki kellett volna hirdetnie a közgyűlési időpontot. De nem tette, így továbbra is kérdés, hogy mikor lesz közgyűlés Szombathelyen.

Ez már csak azért is fontos lenne, mivel a városnak 2019-re nincsen meg a költségvetése. Azt pedig mondani sem kell, hogy ez eléggé veszélyezteti Szombathely működését. 


 

Szólj hozzá!

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Sárvár fideszes önkormányzati képviselője bevallotta, hogy ő is gyűjtött aláírást a “kamu” Magyar Péternek

Varga Károly fel van készülve rá, hogy ki fogják hallgatni a rendőrök a Vas02-ben felmerült választási csalás gyanúja miatt.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.