Égbe nyúlik már a szombathelyi Késmárk utcai teniszpálya klubhelysége, a vírus miatt azonban kérdés, hogy ki fogja üzemeltetni

Farkas Bazsi 2020-03-24 11:05:00
Nem csak itt, de az Aréna Savaria büféjénél is betett a bizonytalanság.

Teniszcentrum - áll nagy betűkkel a földből nemrég kinőtt épület oldalán Szombathelyen a Késmárk utcában. A sporttelep nemrég hatalmas tőkeinjekciót kapott, és mindezt az új Haladás Sportkomplexumnak köszönhetően.

Nem egyszer írtunk róla, hogy az itteni pályák 282 millió forintot kaptak a Modern Városok Programban. A régi Haladás pályánál ugyanis 7 teniszpálya volt, amit az új létesítmény építése miatt megszüntettek. A Sporttörvény azonban kimondja, hogy sportlétesítmény fejlesztésnél egyetlen sportág sem sérülhet, így a szanált pályákat valahogy pótolni kellett. 

Így a Késmárk utcai teniszcentrumot kezdte fejleszteni a városvezetés. 6 pálya kapott új salakot, 4 másikat építettek és egy minden igényt kielégítő klubházat is felhúztak ebből a pénzből. Egy második lépcsőben pedig a pályák téliesítése kerül sorra. Úgy tudjuk, arra ígéret van, hogy az ehhez szükséges közel 100 millió forintot biztosítja a kormány.

A pályákat most a Savaria Tenisz Klub bérli. Az egyesület bérleti szerződését június 30-ig hosszabbították azzal, hogy végül aztán pályázatot írnak ki a pályák bérlésére, ahol a városnak legjobb ajánlatot adó bérlő nyeri el az üzemeltetés jogát.

Csakhogy közben veszélyhelyzetet hirdetett a kormány, ezzel pedig gyakorlatilag bizonytalanná vált az élet minden területe, így a jövőbeni beruházások is. Az ügy tehát úgy áll, hogy a város hiába akar kiírni pályázatot, egyelőre nem lehet tudni, hogy mit pályáztatna meg. Fedettpályás teniszcentrumot, vagy esetleg egy olyan létesítményt, ami csakis a téli időszakon kívül lehet használnia a sportolóknak. 

A két opció ugyanis merőben más pályázati kiírást, más feltételeket és más bérleti díjat jelentene. 

Kicsit hasonló a helyzet az Aréna Savariában is, ahol szintén időszerű lenne egy pályázat kiírása. Itt a büfé üzemeltetési jogának elnyerésére kellene versenyt hirdetni. 

Mint az ismert a közgyűlés novemberben arról döntött, hogy 32 és fél millió forintot fordít az Aréna Savaria felújítására. Ebből a pénzből többek között a pálya burkolatát, vagyis a parkettát is felújítják és olyan lakk réteggel látják el, amiről könnyen takarítható fel a wax. Ez azért fontos, hogy a Falco NB 1-es kosárlabda csapata mellett a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia élvonalbeli női csapata is otthont kapjon a csarnokban. A idei bajnokságokat lefújták a szövetségek és kérdéses, hogy a 2020/2021-es bajnokság el tud-e indulni időben. De az is kérdéses, hogy a Falco jövőre indulhat-e nemzetközi versenyen.

Amíg ezek a kérdések nincsenek tisztázva, addig szintén nem lehet “korrekt” pályázatot kiírni az Aréna Savaria büféjének üzemeltetésére.


 

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.