Dézsi polgármester várhatóan jövő héten tart sajtótájékoztatót a GYHG ügyében

Pintér Bence 2021-06-03 13:16:00
Beérkeztek a beszámolók és a vizsgálati jelentések a győri kukás cégtől a városházára. Közben a rendőrség is nyomoz.

A Kunszigeti úton, annak fejlesztése kapcsán tartott sajtótájékoztatót Dézsi Csaba András győri polgármester, Szeles Szabolcs alpolgármester és helyi képviselő, illetve Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő. Mindhárman nagyon fontosnak nevezték a beruházást, mivel a győri polgárok által legtöbbször felhozott ügy szerintük az utak állapotának javítása. A polgármester elmondta: ez a beruházás is bizonyítja, hogy az ő ciklusa alatt nem csak a belvárosra koncentrálnak, ha fejlesztésről van szó. Simon Róbert Balázs a bicikliút építésének fontosságát emelte ki.

A politikusok türelmet kértek a lakosságtól. A beruházás az ősz derekáig elhúzódik.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A sajtátájékoztató végén megkérdeztük Dézsi Csaba Andrást arról, hogy megkapta-e már a GYHG pénzügyi beszámolóját, illetve a tavaly decemberben (!) megkezdett belső vizsgálat eredményét, amelyeket május végére várt.

A polgármester elmondta: megkapták ezeket a dokumentumokat, és jelenleg is vizsgálják őket a jegyző bevonásával. A tervek szerint jövő héten tartanak sajtótájékoztatót az ügyben.

Nemrég írtuk meg, hogy a csőd szélén táncoló városi kukás cégnél – legalábbis érdekes módon – egy vállalkozó cégei tavaly csak négy hónap alatt 318 millió forint értékben nyertek megbízást. Az ügyben Pollreisz Balázs szocialista önkormányzati képviselő feljelentést tett, de a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Korrupció és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya már cikkünk megjelenésének napja óta nyomoz az ügyben különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt.

Szólj hozzá!

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik. Frissítve!

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.