Illegális szeméttelep a Tűz utcában: folyamatban van a hatósági eljárás Győrben

Pintér Bence 2020-05-27 17:59:00
Dézsi szerint a győri ellenzék csak baktat az események után.

Hétfőn a Fullánk hírportál híre nyomán mi is galériában mutattuk be azt a hatalmas illegális szemétlerakót, ami Győr Újváros városrészében, a Tűz utca és az Iszkápa köz sarkán található, és amelyről kedd reggel Pollreisz Balázs MSZP-s önkormányzati képviselő és Jenei Ferenc, az LMP helyi elnöke tartott sajtótájékoztatót.

Még hétfőn rákérdeztünk az ügyre a városházán is, amely a mai Kisalföldben jelentetett meg rövid közleményt az üggyel kapcsolatban, amit mi is megkaptunk.

Ebben azt írják: „a Tűz utca, Iszkápa köz esetében magánterületen elhelyezett illegális hulladékról van szó, ezért az ott elhelyezett hulladék felszámolása kizárólag hatósági eljárás útján orvosolható, amely eljárás már folyamatban van. Dr. Dézsi Csaba András polgármester zéró toleranciát hirdetett az illegális hulladéklerakás kapcsán, amely alól a szóban forgó terület sem kivétel.”

„A győri ellenzék csak baktat az események után" – tette hozzá a polgármester.

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.