Czeglédy Csaba felkerült a DK EP-listájára

Fehér Buda 2019-04-11 08:32:00
"A Demokratikus Koalíció számára Czeglédy Csaba egy hős."

"A Demokratikus Koalíció számára Czeglédy Csaba egy hős. Egy olyan hazafi, aki a börtönt is vállalja ellenzékiségéért és kormányellenes munkájáért. És bár nem a DK, hanem az MSZP politikusa, támogatásunk és szolidaritásunk jeléül Czeglédy Csaba csakazértis helyet kap a DK EP-istáján." - írja a DK abban a sajtóközleményben, amit a 444 kapott meg.

Czeglédy azonban csak szimbolikusan került fel a DK listájára, azon ugyanis az utolsó helyet foglalja el, így szinte biztos, hogy a szombathelyi politikusból nem lesz EP-képviselő. A párt azt írja, hogy a lépéssel Orbán Viktornak akarnak üzenni, "rágalmazhatnak, fenyegethetnek, akár börtönbe is zárhatnak minket, a DK akkor is az Orbán-rendszer esküdt ellensége marad és számíthat rá mindenki, aki szemben áll Orbánnal”" - tették hozzá.

Czeglédy egyébként nagyjából másfél hete már belengette annak az esélyét, hogy felkerül egy EP-listára. Az egykori önkormányzati képviselő a szombathelyi Tóvendéglőben tartott lakossági fórumot még március végén, ott egy kérdésre válaszolva mondta el, hogy mik a tervei. Konkrét pártot azonban akkor még nem nevezett meg, bár az Ugytudjuk már akkor úgy értesült, hogy a Demokratikus Koalíció lesz a befutó.

Czeglédy helyet kaphat az egyik EP-listán

Farkas Bazsi Fórumot tartott ma délután Szombathelyen a Tóvendéglőben Czeglédy Csaba, korábbi önkormányzati képviselő. A közel 150 hallgató előtt a politikus mesélt börtönben töltött éveiről és arról is, hogy szerinte a meghurcoltatása politikai jellegű volt. Aki nyomon követte Czeglédy médiaszerepléseit a decemberi szabadon engedése óta, annak sok újdonság nem volt abban amit elmesélt.

A 444 a hírhez még hozzáteszi, hogy Czeglédy Csaba ellen jelenleg is bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és gazdasági csalás miatt folyik eljárás.

Szólj hozzá!

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.