Csepreg hivatalos Facebook-oldala nyíltan kampányol az éppen regnáló polgármesternek

BZ 2019-08-01 11:32:00
Összeférhetetlenség? Erkölcs? Ugyan már!

Csepreg független, de a Fidesz által támogatott polgármestere Vlasich Krisztián újra indul az őszi választáson. Ezt már az a csepregi is tudja, aki kerüli a politikát, de a város történéseire kíváncsi, ezért követője a város hivatalos Facebook-oldalának.

Azért tudhatja, mert a közpénzből eltartott városvezetés közpénzből fenntartott hivatalos Facebook-oldalán nyílt kampány indult az jelenlegi polgármester mellett. A csepregi oldalra kikerült egy profilképkeret ajánló, amin méretes betűkkel virít a felirat: "Vlasich Krisztián a polgármesterem!"

A jelek szerint Vlasich vagy nem tud, vagy nem akar különbséget tenni a közvagyon (hivatalból üzemeltetett közösségi felület) és a magánvagyon (saját Facebook-oldal) között.

Minden esetre úgy tippeljük, hogy ezzel a húzással nem csak új barátokat szerez. Néhány héttel ezelőtt már borította a bilit egyik volt embere, Horváth Zoltán csepregi önkormányazati képviselő, aki korábban a Városgazdálkodás vezetőjeként épp Vlasich csapatával került a képviselőtestületbe.

Horváth szerint a Vlasich Krisztián "nemcsak a civil és kulturális életet építette le, hanem tönkrevágta Csepreg önkormányzati intézményrendszerének és hivatalának személyi állományát is."

Izgalmas heteknek nézünk elébe, ugyanis Horváth szintén elindul a polgármesterségért a vasi városban.

Amúgy nem az az első eset, hogy városi, megyei Facebook-oldalt saját kampánycélra használ fel valaki. Nem is olyan régen a Vas megyei Facebook-oldalon a megyei jegyző polgármesteri kampányposztja jelent meg. 

Szólj hozzá!

Elstartolt Győrben a 17. ‘Aludj Máskor’

Több száz diák vesz részt a 24 órás vetélkedőn. 

Hamisan vádolta bántalmazással a rendőrt egy Vas vármegyei férfi

Kiderült, hogy nem bántották, simán elesett a biciklivel. 

A háborús hősökre emlékeznek a hétvégén Győrben

Kulturális programokkal, kiállítással, tematikus sétával várják az emlékezőket. 

A szombathelyi önkormányzat segíti ki az eredménytelen állami pályázat után a Savaria Karnevált

Továbbra is rejtély, hogy végül miért nem kapott állami támogatást a meghívásos pályázaton résztvevő Karnevál.

Meghalt az ismert vasi fotóművész

Dallos László 79 éves volt.

Egyre több fiatal halogatja a pályaválasztást érettségi után

Rövid, célzott képzések segíthetnek a fiataloknak a tudatos indulásban.

A Tottenham nyerte az Európa Ligát

Szerencsés góllal, 41 éves átkot tört meg a londoni csapat.

Tízből nyolc magyar felnőttnek már nincs meg az összes foga

A modern fogpótlási megoldások pedig segíthetnének legyőzni a szégyenérzetet.

Ma van a magyar honvédelem napja 

Az igazi honvédő hősökre emlékezünk.

Egyeztetés indul Győrben a távhő szabályzás ügyében

A polgármester szeretne egy élhetőbb rendszert kialakítani. 

Nemény András a Facebook-on bíztatja a Falco szurkolóit a döntő második veresége után

Szerinte nemcsak a győztes pillanatokban kell a csapat mellett állni.

Győrben járt a japán nagykövet

Pintér Bence erősítené a távol-keleti ország és Győr kapcsolatát.

Ittasan ült autóba, majd árokba hajtott egy férfi Szombathelyen

Elaludt a volán mögött, eltilthatják a vezetéstől.