Csalás? Nem tarthatnak koncertet a Savaria mozi aulájában, erről azonban sem a jegyértékesítő, sem a fellépő zenekarok nem tudnak

Farkas Bazsi 2019-10-30 08:55:00
Úgy árulják a jegyeket, hogy közben az anyaintézmény igazgatója kijelentette, hogy nem fogja bérbe adni az aulát a vállalkozónak.

Úgy látszik továbbra sincsenek tiszta viszonyok az Agora Savaria Filmszínház a.k.a. Savaria Mozi és annak büféjének bérlője és az általa szervezett koncertek körül. 


Korábban írtunk róla, hogy a büfét bérlő Café 5 Kft. koncerteket hirdetett meg az őszi/téli időszakra. Ezek szerint a Hiperkarma, Krúbi és a Kaukázus lépne fel a  mozi aulájában. Legalábbis a büfé Facebook-oldalának eseményei között ez olvasható, sőt. A jegyeket árulni kezdte a tixa.hu jegyértékesítő oldal is, illetve a zenekaroknál is lehet elővételben jegyet venni. A probléma azonban az, hogy a cégnek jelenleg nincsen bérleti szerződése az Agorával, és nem is lesz.

Cikkünk nyomán a Vas Népe kezdett szerecsen mosdatást, és sok egyéb mellett arról is írt, hogy az írásunk után már másnap levelet kapott a Café 5 Kft. amiben az Agora igazgatója Parais István azt írta, hogy 

„a kávézó bérlését érintő pályázati időszakban, bezárólag az új bérleti szerződés megszületéséig nem kötnek szerződést a mozi aulájára vonatkozólag terembéres programokra.”

Ezt a lap megkeresésre Parais újból megerősítette. Vagyis az aulát a december 16-ig a kávézót bérlő Café 5 Kft. nem bérelheti ki. 

A jegyeket azonban továbbra is árulják.

Megkerestük a Krúbi és a Hiperkarma szombathelyi koncertjeire jegyet áruló tixa.hu-t. A cég ügyvezetője e-mailünkre azt válaszolta, hogy a TIXA mindkét esetben a produkciókat képviselő menedzsmentekkel szerződött a koncert jegyértékesítésére. Amennyiben valamilyen körülmény megakadályozza a koncert megvalósítását, úgy az érintett szerződő féltől kapott írásos tájékoztatásnak megfelelően járunk el. Ha például elmarad egy rendezvény, az ügyfélszolgálatunk haladéktalanul értesíti a jegyvásárlókat és visszatéríti a jegyek árát.

Az ügyvezető továbbá abban bízik, hogy a létesítmény bérbeadói és üzemeltetői, valamint az érintett rendezvények szervezői rövid időn belül megoldást találnak erre a helyzetre és politikai játszmák helyett mindenki a kultúrára fókuszálhat tovább.


Csakhogy megegyezés nem lesz. Ezt az intézményvezető korábban már kifejtette.

Kerestük a zenekarokat is, hogy őket értesítette-e egyáltalán a szervező cég, hogy a koncerteket nem tudják megtartani. Egyelőre a Hiperkarmától kaptunk választ, akik

tőlünk hallottak róla először, hogy nem tudnak Szombathelyen a Cinema Caféban koncertezni. 


 

Szólj hozzá!

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.