Célba ért a jáki testvérpár a Budapest-Bamako ralin

Nagy Donát 2020-02-17 10:50:00
Január 31-én indultak, az út egy részén 1000 katona vigyázott rájuk.

A tervezett időben, épségben beért a Sierra Leonéban felállított célba Németh Gábor és Németh Roland. A verseny történetének eddigi leghosszabb távját teljesítette a jáki testvérpár.

Security Check Required

null

Az indulásuk előtt pár nappal, még itthon készítettünk velük interjút.

Egy jáki testvérpár is rajthoz áll a pénteken induló Budapest - Bamako versenyen

Nagy Donát Egy 32 éves Nissan-t vezetnek végig Afrikában. Ez a Dakar szellemi örököse - tartják sokan a versenyzők közül. Hiszen a legendás verseny már évek óta elkerüli Afrikát, és valójában mindenhol ellenőrzött körülmények között hajtanak a gigadrága versenygépekkel. A Bamako viszont megmaradt Afrikában, hogy életben tartsa a szaharai versenyzés szellemiségét és élményét.

A rajt előtt azt mondták, ha minden rendben megy, az autót vagy eladják, vagy elajándékozzák a helybelieknek.

Fotó + videó: Ezzel a kocsival vág neki a Bamakonak a jáki testvérpár

Nagy Donát 32 éves, úgy 80 lóerő, mind a négy kereket hajtja, és piros. Németh Gábor és Németh Roland autós kalandjával bővebben ebben a cikkben foglalkoztunk. Nagy Donát Egy 32 éves Nissan-t vezetnek végig Afrikában. Ez a Dakar szellemi örököse - tartják sokan a versenyzők közül.

Az útjuk nem volt veszélyektől mentes, hiszen a nehéz terep mellett végül a polgárháború miatt a guineai kormány sem tudta garantálni a versenyzők biztonságát. Emiatt ezer katonát küldtek a védelmükre.

A jáki csapat is vesztegelhet a véres kormányellenes tüntetések miatt elakadt Budapest - Bamako ralin

Nagy Donát A guineai kormány nem tudja garantálni a versenyzők biztonságát, ezer katonát küldenek a védelmükre. A 24.hu információi szerint a guineai kormány hétfőn este jelezte a Budapest-Bamako szervezőinek, hogy a rali az előzetes megállapodás ellenére nem haladhat át az ország második legnagyobb településén, Labén.

Most pár nap pihenés vár a Németh testvérekre, a terveik szerint február 20-án érkeznek haza repülőgéppel.

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.