Búvárszemüvegben adták át Szombathely legújabb halastavát és jacht-kikötőjét

ugytudjuk.hu 2019-05-31 17:05:00
Veszélyeztetett fajokat is telepítettek a tóba.

Az utóbbi két hét nagy esőzéseinek és az utak, parkolók állapotának köszönhetően városszerte alakultak ki kisebb "tavak", voltak utcák ahol bokáig ért a víz.

Lassan hajózható lesz a szombathelyi Síp utca

Farkas Bazsi Pedig a kormány úgy tudja, hogy már régen tükörfényes aszfalton suhannak itt a kocsik. Ezt a fotót ma délelőtt készítettem a szombathelyi oladi domb tetején, a Síp utcában. Az erre elhaladó autók csak lépésben tudtak közlekedni, tengelyig süppedtek a vízbe és a sárba. A Síp utca története már régre nyúlik vissza.

Hasonló sorsra jutott az Óperint utcai gazdabolt mögött lévő parkoló jó része is.

Jó szokásukhoz híven a Kétfarfú Kutyapárt szomathelyi passzivistái egészen rendhagyó módon próbálták felhívni a figyelmet a problémára. Tegnap a fent említett parkolóban ünnepélyes keretek közt adták át a város legújabb halastavát és jacht-paradicsomát, melybe különleges élőlényeket is telepítettek, valamint köszönetet mondtak az önkorményzatnak, akik az "utak és parkolók állapotának figyelmen kívül hagyásával biztosították a helyszínt" és Kövér Lászlónak, hogy "felhívta figyelmünket arra, hogy a klímaváltozással nem kell foglalkozni, hisz az csupán a libsi média agymosása." Neki hála, többé nem kell idegeskedni a hülye időjárás miatt.

null

null

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.