Belőve, hamis rendszámtáblával, ötszörös eltiltás után rendezett ámokfutást egy mosonmagyaróvári sofőr

ugytudjuk.hu 2019-06-14 11:11:00
Két autóba is belehajtott, miközben üldözte a rendőrség.

A rendőrök Mosonmagyaróváron a Soproni utcában, kellenőrzés céljából próbáltak megállítani egy autóst csütörtök délelőtt - tette közzé a police.hu. A járművezető a rendőri jelzést figyelmen kívül hagyva, lassítás nélkül elhajtott. A járőrök az autó után indultak, eközben sofőr több KRESZ szabályt áthágva próbált meg egérutat nyerni.

Egy balkanyarnál - jelzőtáblával védett útvonalon - nekiütközött egy szabályosan érkező autó jobb oldalának, majd megállás nélkül folytatta útját. A közlekedési lámpa tilos jelzése ellenére kereszteződésbe hajtott és összeütközött, egy másik szabályosan közlekedő személygépkocsival. A balesetet követően az okozó autójából kiszállt, majd megpróbált elfutni. Eközben a vezető nélkül maradt jármű belegurult az út menti árokba. A menekülő férfit a rendőrök végül egy közeli ingatlan udvarában fogták el - ahová a kerítésen keresztül mászott be - majd a helyi rendőrkapitányságra előállították. A balesetek következtében az egyik vétlen járművezető megsérült, őt a mentők kórházba vitték.

Az elfogott 22 éves D. Zoltán ruházatának átvizsgálása során - nadrágja zsebében - egy besütött végű fecskendőt, benne kristályos szerkezetű kábítószergyanús anyaggal, továbbá egy por állagú kábítószergyanús anyagot tartalmazó zacskót találtak az egyenruhások. A vele szemben alkalmazott drogteszt pozitív értéket mutatott.

A rendőrök megállapították, hogy a menekülés során vezetett járművén elhelyezett rendszámtáblák sem arra a gépkocsira kiadott hatósági jelzések voltak, azt az elfogott elkövető helyezte el az autón. Ráadásul a férfi ellen öt járművezetéstől való eltiltás van érvényben.

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság D. Zoltán őrizetbevétele mellett megkezdte az ügy vizsgálatát.

Szólj hozzá!

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.

Ciprusi ellenféllel teljes a Falco EK csoportja

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar bajnoki ezüstérmes a spanyol Zaragozával és a dán Bakken Bearsszel is összecsap.