Bana Tibor országjárásra indul, hogy saját maga mérje fel a magyar vidéki települések helyzetét

ugytudjuk.hu 2019-11-28 10:59:00
A Jobbik egy olyan fejlesztési csomagon dolgozik, amely javítaná a vidékiek életét.

Bana Tibor, a Jobbik országgyűlési képviselője, és egyben alelnöke, hamarosan országjárásra indul, hogy felmérje a vidéken élők helyzetét - hangzott el a képviselő sajtótájékoztatóján tegnap délelőtt a szombathelyi városházán. Bana Rába Kálmánnal, a Vas megyei közgyűlés jobbikos képviselőjével arról beszélt, hogy a pártjuk a magyar vidék pártján áll, fontos számukra, hogy a kisebb települések is fejlődjenek.

Az országgyűlési képviselő elmondta, hogy a Jobbik konzervatív, jobboldali pártként a falvakban élők helyzetének a javítását tűzte ki célul. Hozzátette, hogy Vas megyében 216 település található, ezek közül 133-ban 500 fő alatt van a lakosok száma, ami jóval az országos átlag alatt van. Vas megye helyzete azonban nem csak emiatt kirívó, hanem azért is, mert a megyében Szombathelyen kívül csak kisvárosokkal, falvakkal találkozhatunk, ezért számukra kifejezetten fontos, hogy ne csak a megyeszékhelyen élők helyzetét javítsák. 

Október 13-a után több helyen is a lokálpatrióták kerültek előnybe

Bana éppen ezért a megyében kezdi az országjárást, célja pedig az, hogy a településeken élő polgármesterekkel és szakemberekkel karöltve felmérje a magyar vidék helyzetét. A képviselő örömmel említette, hogy az október 13-i önkormányzati választások után rengeteg településen olyan lokálpatrióták foglalhatták el a polgármesteri széket, akik számára valóban az ott élők helyzete a fontos, nem pedig a pártutasítás. Ilyen település szerinte Eger, Dunaújváros, Jászberény, vagy éppen Szombathely, de rengeteg más kisvárosban és faluban is hasonlókat tapasztal. Azt azért beismerte, hogy itt is találhatók olyan polgármesterek, akik kötődnek a pártjukhoz, de számukra is az az első, hogy megjelenítsék a településeik érdekeit.

Bana Tibor négy kérdéskört vetett fel, amelyeket mindenképp körbe akar majd járni a következő hónapokban. Az első ilyen az ingyen Wi-Fi kérdése, hiszen szerinte a 21. században mindenkinek joga van a tájékozódáshoz, az információk szabad áramlásához. Hozzátette, hogy nemrég komoly kormányzati ígéretek születtek ez ügyben, ám ezek nem mindenhol valósultak meg.

A második kérdéskör a tömegközlekedésről, és annak javításáról szólna, a harmadik pedig az egészségügyi ellátásról, hiszen a Jobbik szerint mindenki megérdemli a színvonalas ellátást, bárhol is éljen. Az utolsó kérdéskör pedig az önkormányzatiság lenne, amiről Bana elmondta, hogy sajnos úgy tapasztalja, a kormány sokat tesz ennek leépítéséért, most is több olyan javaslat fekszik a Parlament előtt, amelyek erre irányulnak.  

A Magyar Falu Program sem úgy sikerült, ahogy kellett volna

Bana a Magyar Falu Programot is megemlítette, elmondta, hogy a program a keretében igencsak korlátozottak a lehetőségek és a rendelkezésre álló források, ráadásul szerinte ezeket a pénzeket sok esetekben nem is a valós fejlesztésekre költötték el. Az országgyűlési képviselő ezt úgy ellensúlyozná, hogy konkrétan a falvak vezetőit és az ott élőket kérdezné arról, hogy mire költenék a forrásokat, legyen az útfelújítás, vagy kerékpárút-építés, esetleg olyan fejlesztések, amelyekre a magyar falvak egyáltalán nem tudtak pályázni az elmúlt évtizedben.

Bana végül megígérte, hogy az országjárás után a Jobbik egy komoly fejlesztési csomagot fog letenni az asztalra, ami a legkisebb falvakon élőktől kezdve a megyeszékhelyek lakóival bezárólag mindenkit figyelembe fog venni, és olyan intézkedési terveket foglal majd magában, amelyek mindenki helyzetét javítják majd.

Szólj hozzá!

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.

A Republikon Intézet szerint a Tisza stabilan őrzi előnyét

5 százalékponttal vezet a Tisza a Fidesz-KDNP előtt.

Megint elmarad a Balaton-átúszás

Idén már másodszor halasztanak a szervezők. 

Merlot a 2025-ös Savaria Karnevál legjobb bora

A villányi Agancsos Pincészeté az elismerés.

Elhunyt Kathi Béla erőemelő, testépítő

A 46 éves sportoló kerékpárbalesetet szenvedett.

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.