Balla Jenő visszaadná a győrieknek a megfizethető strandélményt

Pintér Bence 2020-08-05 15:03:00
A civil önkormányzati képviselő szerint nem járnak a győri élményfürdőbe, az interneten kérdezte meg, hogy miért.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Kérdést tett fel Győriek véleménye nevű csoportjában Balla Jenő civil győri önkormányzati képviselő (Összefogás Győrért Egyesület), aki úgy látja, hogy kevesen járnak a győri élményfürdőbe. A képviselőt az érdekelte, hogy miért nem járnak ide a győriek. Egy videóban számolt be az eredményről: mintegy harmincezren látták a szavazást, és

hétszázan szavaztak, közülük legtöbben a fürdő színvonaltalanságát, illetve a drága jegyárakat jelölték meg okként.

Security Check Required

null

A jegyárak kérdése a városházán is felmerült, hiszen nyár elején Dézsi Csaba András polgármester és a fürdő vezetője jelentette be, hogy leszállítják a jegyárakat a gyerekeknek és a nyugdíjasoknak.

A győri fürdő egyébként hamarosan megújul, Mészáros Lőrinc cége az eredetileg becsült ár duplájáért, mintegy 19 és félmilliárd forintért épít a területen vízi élményparkot. Ez a megoldás azonban többek szerint is problémás. A győri LMP-t vezető Jenei Ferenc szerint mindenképpen fel kell újítani a strandot, de arra ennek a pénznek a töredéke is elég lenne, a maradékból pedig a város déli részén kéne új fürdőt építeni.

Balla Jenővel is beszéltünk az ügyben: szerinte az a probléma, hogy az új élményfürdő bizonyosan nagyon drága lesz, tehát a győriek nagy részének ez sem lesz opció a nyáron, ráadásul 2022-ig, amíg a fürdö megépül, továbbra sem lesz strandja Győrnek. Balla elmondta: most járt Debrecenben, ahol nemrég épült hasonló fürdő, és ott egy komplex felnőttbelépő 7000 forint.

A képviselő levélben kérte a polgármestert, hogy legalább idén nyárra nyissák meg a szabadtéri strand területét a győrieknek, akik most az Aranypart II-re járnak strandolni, de egyelőre nem kapott választ.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.