Az idősáv miatt továbbra is nagy sor várt délelőtt az ETO-piacon

Pintér Bence Guszter Richárd 2020-05-17 18:16:00
A létszámkorlát eltörlése sokat lendített a piacok helyzetén, de hat és kilenc között még mindig alacsony a forgalom, kint viszont gyűlik a sor.

Mint arról beszámoltunk, polgármesteri határozat alapján ettől a hétvégétől a győri piacokon nem számolták már a beérkező vásárlók számát, az idősávos vásárlást azonban fenntartották.

Ennek nyomán ezen a héten is komoly sor alakult ki az ETO Parknál lévő piacon kilenc órakor,

de nem csak ott jártunk, hanem megnéztük a Lidl melleti piacot és a Tarcsay utcai régiségpiacot is. Mutatjuk!

Balla Jenő önkormányzati képviselő, a Győri Kofaszövetség vezetője szerint sokat segített a létszámkorlátozás eltörlése, és bízik benne, hogy a hónap végére az idősávos vásárlást is eltörlik a piacon. Erről ebben a videóban számolt be.

A régiségpiacon beszélgettünk a győri régiségvásár vezetőjével, Némethné Kovács Elvirával. Huszonkét éve szervezik a vásárt, itt Győrben szervezték először, majd az országban több helyen is megalakultak a régiségpiacok. Most az ország több pontjáról is érkeztek piacosok (Debrecenből, Egerből, Szombathelyről), annak örömére, hogy itt végre megrendezik a vásárt – az elmúlt időszakban csak Kecskeméten volt, jövő héten pedig már Debrecenben is kinyit.

A piac vezetője elmondta, hogy a kiállítók régi vágya az, hogy újra visszakerüljön a régiségpiac a Dunakapu térre – erre most van is esély, hiszen mint az interjúnkból kiderült, a városvezetés tervezi a Tarcsay utcai piac visszaköltöztetését a Dunakapu térre. Némethné Kovács Elvira szerint a vásár színvonalát a belváros hangulata újra emelni tudná.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.