Alig, hogy megjelent a Facebookon a még el sem indított Szombathelyi Hírlap, Illés Károly máris lájkolta az oldalt

Farkas Bazsi 2019-03-04 09:52:00
Van úgy, hogy egy alpolgármester ki van éhezve a helyi hírekre.

Szombathelyi Hírlap címmel hamarosan új helyi lap jelenik meg. Az újságról többször írtunk már, egy bizottsági előterjesztésnél lettünk rá figyelmesek. A Szombathely és Savaria nevek esetében ugyanis csakis a város jóváhagyásával lehet azokat használni. Ezért kérvénnyel kellett folyamodnia az újságot kiadó Pannon Marketing és Média Kft.-nek az önkormányzathoz. A Jogi és Társadalmi Kapcsolatok Bizottság meg is tárgyalta az ügyet, a fideszes többségű testület jóváhagyta a kérvényt.

Korábban mi is írtuk, de aztán az ülésen is tisztázták, hogy a Szombathelyi Hírlapot kiadó cég annak a Kremser Csabának a feleségéé, aki a polgármesteri kabinet irodában dolgozik sajtósként. 

Kremser valószínű a Fidesz szombathelyi köreiben is otthonosan mozog, hiszen nem régen egy Molnár Miklós (Pro-Savaria) alpolgármester által tartott sajtótájékoztatón olyan kijelentést tett, hogy a Fidesz közleményeit, kommunikációját nem helyben döntik el.

A Szombathelyi Hírlap megjelenését már sokan várják. Több baloldali képviselő a Jogi és Társadalmi Kapcsolatok Bizottságán azt mondta, hogy szinte egyértelmű: a lapot azért akarják megjelentetni, hogy a kampányidőszakban a Fidesznek egy újabb felülete legyen. 

Molnár Miklós azt is hozzátette, hogy Szombathely újra akarja indítani - amit egyébként a február 28-i közgyűlésen meg is szavaztak - a Savaria Fórumot, azzal pedig, hogy a bizottság engedélyezi a név használatát megtévesztik a reklámozókat, a laikus ugyanis nehezen dönti majd el, hogy melyik a város hivatalos hetilapja. 


Hogy mikor vehetjük kézbe az első számot, egyelőre még nem tudni, a lap Facebook-oldala azonban már elindult. Mindösszesen 3 lájkolója van, köztük a város fideszes alpolgármestere, a párt leendő polgármester jelöltje, Illés Károly. 
 

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.