Akkor lesz nagy baj, ha a második hullámmal az influenza is támad

Székely Zoárd 2020-05-21 19:22:00
Most akkor érkezett a koronavírus, amikor az influenza lecsengőben volt.

A nagy baj akkor lesz Magyarországon, amikor a téli időszakban egyszerre támadhat a két vírus – figyelmeztetett Jakab Ferenc virológus, a Koronavírus-kutató Akciócsoport vezetője. A Pécsi Tudományegyetem tanára az InfoRádióban azt mondta, egyelőre a koronavírus terjedése ellen nincs más módszer – szájmaszk,  távolságtartás, alapos és gyakori kézmosás.

Azt nem látja igazoltnak, hogy ezen szabályoknak a betartása miatt volt kevesebb az influenzás megbetegedés az elmúlt időszakban.

"Lehet, hogy csak egyszerűen nem láttuk a fától az erdőt"

– mondta, arra utalva, hogy valójában az influenzavírus jelen volt, csak kissé háttérbe szorult, nem figyeltünk rá annyira. Azzal egyetért, hogy a koronavírus elleni higiénés, kapcsolattartási szabályok betartása akadályozta az influenza terjedését is.

Mint mondta, nem vonható párhuzam a két kórokozó között, mégis nagyon hasonló a terjedési mechanizmusuk és mindkettő légúti, cseppfertőzéssel terjedő vírusinfekció. Emlékeztetett rá, hogy márciusban az influenzaszezon vége felé érkezett meg a koronavírus.

"Ha ne adj’ isten lesz egy második hullám, akkor belecsapunk a közepébe, mert a kettő párhuzamosan fog érkezni."

A kutató szerint az komoly veszélyforrás lehet, amikor a két kórokozó egyszerre szedheti áldozatait, és terhelheti meg nemcsak a szervezetünket, hanem az egészségügyet is.

 

Fotó: MTI/Árvai Károly

Szólj hozzá!

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.