A tervezett indulás előtt két hónappal szinte el is készült Szombathely új ügyeleti rendelője

Nagy Donát 2020-10-22 09:12:00
Jövő évtől már a 11-es Huszár útra kell menni, ha valakinek ügyeleti ellátásra van szüksége.

2020. december 31-én, 16 órakor teszik ki a Nyitva táblát Szombathely új ügyeleti rendelőjének ajtajára. A rendelő kialakítására azért volt szükség, mert a szolgáltatást korábban végző Országos Mentőszolgálat a szerződést nem hosszabbította meg a várossal, így jövőre már nem ők fogják az ellátást biztosítani.

 

Tavaly nyáron kezdődött a szombathelyi orvosi ügyelet körüli hercehurca: az OMSZ ugyanis egyszer csak levélben jelezte, hogy a szokásos 32 millió forint mellé újabb 32 millió forint kellene a várostól. Az akkor már ellenzéki többségű városvezetés levélben érdeklődött, hogy mégis mire kell az újabb tétel, ám a mentők válasz helyett felmondták a szerződést.

40 millió forintért alakítja át Szombathely a "Lordok házát", hogy októbertől itt működjön majd az orvosi ügyelet

A város ezért 2021-től saját maga szervezi meg az orvosi ügyeletet, az új rendszerhez pedig új rendelőt is kialakítottak a 11-es Huszár út 6-os számú épülete, vagyis a “Lordok háza” földszintjén lévő volt Gödör Étterem helyiségében.

 

Tegnap az ÁNTSZ is megtekintette a helyiséget, az engedélyeztető eljárás pedig már folyamatban van. A rendelőhöz egy vadonat új elektromos autó is tartozik, amit a város vásárolt az ellátás elősegítéséhez.

 

Az épületben Vigné Horváth Ilona, a GESZ igazgatója vezette körbe a sajtó munkatársait. A rendelőhöz akadálymentes WC-k, modern pihenők is tartoznak, és természetesen az orvosi ellátáshoz szükséges minden eszköz biztosítva lesz.

 

"Ugyanazok a szakemberek látják el az ügyeletet, mint eddig, minden orvos aláírta a szerződést"

- mondta el László Győző (Éljen Szombathely) alpolgármester.

Úgy tűnik, nem vált be a korábbi fideszes városvezetés terve, ugyanis minden rendben halad a szombathelyi orvosi ügyelettel, nem marad ellátás nélkül a város.

Szólj hozzá!

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.