A szombathelyi Víztorony felújítása miatt a fél Joskar Olán használhatatlanok a telenoros telefonok

Ugytudjuk.hu

2019-09-12 16:00:00
A környéken élők hiába fizetnek a szolgáltatásért, nem tudják azt használni.

Nemrég írtunk róla, hogy szeptember 5-én másodszor adták át a Víztorony környékét munkaterületnek és azóta valami kis mocorgást is lehet néha látni, tehát ez azt jelenti, hogy végre valahára, hónapokkal a beígért időpont után megkezdték a felújítást. Igen ám, de még a nyáron történt egy kis baki, ami megkeseríti jó pár környékbeli életét.

Elvileg a kivitelező Homlok Építőipari Zrt. azért nem tudott nekiállni a munkának időben, mert arra várt, hogy az önkormányzat leszereltessen egy GSM-állomást. Az önkormányzat szerint ez júliusban meg is történt. Innentől kezdődtek a gondok.

Olvasónk most jelezte szerkesztőségünk felé, hogy telenoros előfizetését július óta nem tudja használni az otthonában, ráadásul ezzel nincs egyedül, a lakótelep nagy részét érintő probléma ez.

Még nyár közepén kezdte azt tapasztalni, hogy mikor otthon van a Károlyi Antal utcában, folyamatosan szakadozik a vonal, egy hívásindításnál több perces néma csend van, illetve a gyerekei egyre gyakrabban említették neki, hogy nem elérhető a telefonja. A lakás erkélyén van egyetlen egy pont, amin lehet használni a telefont,a többin már egyáltalán nincs térerő. Olvasónknál akkor telt be a pohár, mikor orvost akart hívni, de nem tudott hívást indítani.

Ezek után felkereste a szolgáltatót, akik akkor azt mondták, valószínűleg a készülékében lesz a hiba, valamint felajánlottak egy SIM-kártya cserét, ami meg is történt. Mikor ennek ellenére sem javult a helyzet, olvasónk egykét hétre rá újra felkereste a Telenort. Ekkor derült ki, hogy a Joskar Ola lakótelepről már többen is jeleztek hasonló problémát és a szolgáltatás amiatt működik rosszul, mert a Víztorony felújítása miatt leszerelték a fent említett GSM-állomást. Ekkor azt mondták, hogy augusztus végére várható, hogy a probléma megoldódik.

Elmúlt az augusztus, eljött a szeptember, de a szolgáltatás nem javult, ugyanúgy nulla térerő. Ekkor harmadszor is bement. Akkor már elkezdtek hárítani, azt mondták neki, mivel a Víztorony felújítása az önkormányzat projektje, ezért hozzájuk forduljon segítségért, ugyanis ők nem tudják megoldani a problémát. Ha szeretne, tehet panaszt, de több, mint valószínű, hogy nem lesz semmi eredménye. A probléma azóta is fennáll, már jelezték a Víztoronyhoz tartozó körzet képviselőjének, a fideszes Sátory Károlynak, aki ígéretet tett a probléma megoldására.

A térerő hiánya sok ember életét keseríti meg a környéken, számukra nem túl kecsegtető a gondolat, hogy telefonjaikat nem tudják használni az otthonaikban, ki tudja meddig. Hisz a Víztorony felújítása nem egy hétig fog tartani.

Felkerestük kérdéseinkkel a szolgáltatót, amint megkapjuk a válaszokat jelentkezünk.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.