A szombathelyi Fidesz szerint a közpénzből gazdálkodó önkormányzati cég, az egy magáncég

Farkas Bazsi 2020-09-03 18:38:00
A párt közleményben fejtette ki álláspontját a Haladással kapcsoltban.

Sajtótájékoztatón szólította fel Hende Csabát (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselőjét Ungár Péter, a Vas megyei LMP parlamenti képviselője, hogy járjon közbe személyes jóbarátjánál, Homlok Zsoltnál, annak érdekében, hogy az SZKKA első osztályú csapata méltó edzéskörülményeket kapjon a Haladás Sportkomplexumban. 

A szombathelyi Fidesz közleményben reagált, ezt most változtatás nélkül közüljük is:

"Ungár Péternek megártott a Rózsadombon a nagy meleg, ezért lejött Szombathelyre sportpályahasználattal foglalkozni. Jelezzük, egy országgyűlési képviselő nem szólhat bele magáncégek döntéseibe, az hivatali visszaélés lenne, amit ő is nagyon jól tud. Megkérjük, hogy ilyen ügyekben a politikai barátjánál, a szocialista Nemény András polgármesternél foglaljon időpontot. Ha mégis üzleti döntésekkel foglalkozik, a saját milliárdos cégeiben keresse erre a lehetőséget."

Újabb fideszes piti bosszú miatt lehetetlenítik el továbbra is az élvonalban szereplő szombathelyi női kézilabda csapatot?

Alig két hete írtunk róla, hogy a közgyűlési döntés ellenére, megint kiszorultak az SZKKA NB1-es női kézilabdázói a Haladás Sportkomplexumból. Az ok pályafoglaltság volt. Nos az augusztus 21.

Egyelőre nem tiszta, hogy a Fidesz mire gondolhatott, mivel a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Kft. (amely cég a Haladás Sportkomplexumot üzemelteti) közpénzből gazdálkodó önkormányzati cég, így semmi esetre sem magáncég. A Haladás VSE pláne nem cég, mivel az egy sportolói egyesület, tulajdonosai az egyesület tagjai, vagyis a sportolók. Az SZKKA pedig szintén egy sportegyesület.

Mindenesetre nem meglepő, hogy a Fidesz magánnak ítél meg egy közcéget. 

Szólj hozzá!

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.