A rendőrség állásfoglalása szerint sem minden tűzijátékra vonatkozik az év végi tilalom

Farkas Bazsi 2020-12-18 15:48:00
A kisebb kategóriájú pirotechnikai eszközöket továbbra is meg lehet vásárolni.

Gyorsan változtak a dolgok tűzijáték ügyben, vagyis hamar pontosítottak a szakmai szereplők kérésére a hivatalosn szervek. 

Tegnap jelent meg a Magyar Közlönyben az a kormányrendelet, ami kimondja, hogy a korábbi évekkel ellentétben december 28. este 6 óra és január 1. reggel 6 óra között tilos lesz pirotechnikai eszközt használni. Egészen pontosan tilos lesz közterületen használni ezeket a köznyelvben csak petrádnának nevezett eszközöket, és árulni is tilos lesz.

Csakhogy arra már a pirotechnikus hívták fel a figyelmet, hogy az eddigi év végén engedett “petárdákon” kívül vannak olyan tűzijátékok is, amiket év közben bármikor be lehet szerezni és magánterületen különösebb engedély nélkül használni is lehet. 

Mégis lehet tűzijátékozni szilveszterkor

Mint ahogy arról beszámoltunk, ma, azaz december 17-én jelent meg az alábbi kormányrendelet a Magyar Közlönyben, miszerint idén korlátozzák a pirotechnikai termékek (magyarul tűzijátékok) forgalmazását és felhasználását. Akár 150 ezer forint is lehet a bírság annak, aki kicsit durrogtatna.

A tűzijátékok ugyanis 1-től 4-es kategóriáig vannak sorolva, az kevésbé veszélyes 1-es és 2-es kategóriájú eszközöket pedig bármikor lehet használni.

Egy friss rendőrségi szakvélemény szerint az 1. és 2. pirotechnikai osztályba tartozó termékek magánszemély által, magánterületen történő felhasználását és üzletekben történő forgalmazását az rendelet valóban nem tiltja.

A rendőrök azonban felhívják arra is a figyelmet, hogy a veszélyhelyzet miatt este 8 és reggel 5 óra között kijárási korlátozás van érvényben, valamint, hogy 10 fő feletti gyülekezésre még családi vagy baráti összejöveteleken sincs lehetőség. 

Bár a szabály nem tiltja, azért én mégis arra kérek mindenkit, hogy a háborús körülményeket megidéző öncélú robbogatást hagyjuk már abba. A pénztárcák és a háziállatok is nagyon örülnének ennek. 

Szólj hozzá!

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.