A KSH szerint az elmúlt tizenöt évben nem dolgozott annyi orvos Magyarországon, mint tavaly, de a működésképtelenségig létszámhiánnyal küzdő kórházaknak úgy látszik, nem szóltak erről

BZ 2018-09-04 14:23:00
Érdekes infógrafikát adott ki az MTI.

A KSH adataira hivatkozva adott ki az MTI egy érdekes grafikont. Ha lehet hinni a számoknak, akkor tavaly 39.132 orvos dolgozott Magyarországon. Ez azért érdekes, mert a KSH adatai szerint a rendszerváltás óta ez a legmagasabb szám.

A működésképtelenség határát súroló létszámhiánnyal küzdő kórházaknak úgy látszik, nem szóltak erről. Múlt héten épp a Honvédkórház főorvosa, Zacher Gábor mondott fel, mert annyira súlyos tárgyi és létszámgondok vannak, hogy már nem tud elszámolni a lelkiismeretével.

A Honvédkórházban egyébként a héten Zacheren kívül 9 orvos felmondott, és 112 ápoló és orvos bejelentette, hogy nem vállal több túlórát, mert az így is bőven túlterhelt (48 helyett 60 órát dolgozva egy héten) egészségügyi dolgozóknak nem fizetik ki a túlórát. Így most 28 dolgozóra eső műszakot nem tud elvállalni a kórház.

A fenti grafikonon az is különösen érdekes, hogy az elmúlt 15 évben sohasem dolgozott olyan kevés háziorvos, mint 2017-ben.

Ez a szám várhatóan tovább fog csökkenni, ugyanis a praktizáló háziorvosok átlagéletkora megközelíti a nyugdíjkorhatárt, ami azt jelenti, hogy sokan már most nyugdíjasként dolgoznak, tehát ők hosszú távon nem maradnak a rendszerben.

Ha az ön lakóhelyén is tapasztalt az orvoshiányból adódó problémákat, írjon nekünk a Facebookon, vagy az ezittaz KUKAC ugytudjuk PONT hu címre!

Szólj hozzá!

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.