Felmondott Zacher Gábor a Honvédkórházban

Unyatyinszki György 2018-08-31 12:29:00
Az ország toxikológusa vállalhatatlan állapotokról beszélt az egyik legjobbnak tartott kórházban.

Péntek benyújtotta felmondását Zacher Gábor, aki a Honvédkórház főorvosa volt – ezt maga az érintett közölte a hvg.hu-val.

Elmondása szerint sem a személyi, sem a tárgyi feltételek nem biztosítottak a megfelelő színvonalú betegellátáshoz. Felmondásához hozzájárult, hogy épp csütörtökön tagadta leg a fenntartó Honvédelmi Minisztérium az orvoshiányra vonatkozó problémákat, miközben épp 9 orvos távozik a kórházból.

A sürgősségi osztályon a személyzet a valódi terhelés 60 százalékának ellátására lenne képes, ennyi orvossal és ápolóval azonban nem biztosított a felelősségteljes feladatellátás. „Szeretek itt dolgozni, de kénytelen voltam a döntést meghozni. Nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, hogy ilyen állományprobléma, ilyen felszerelésügyi gondok mellett a betegellátást folytassam" – mondta Zacher.

Kis érdekesség: Személyesen is tapasztaltam a Honvédkórház túlterheltségét egy májusi hétvégén. Egy kisebb baleset miatt voltam a sürgősségin, összesen hat órát töltöttem bent. Mint kiderült, egyetlen radiológusra közel 90 beteg jutott, így hosszú időbe telt minden felvétel ellenőrzése.

Mint ismert, a Honvédkórházban épp a héten jelentette be a személyzet 112 tagja, hogy nem vállal további túlórákat, mert a nyáron szembesültek vele, hogy többé nem fizetik ki nekik. Eddig 60 órát vállaltak egy héten az előírt 48-ból, a túlórázás hiányában 28 orvos és ápoló munkaidejánek megfelelő műszakot nem tud ellátni a kórház.

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.