Mi okozhatja a sikerét ma, 2020-ban egy olyan indie videójátéknak, aminek a kinézete 20 évvel ezelőtti fejlettségi szinten van, a játék összetettsége olyan egyszerű, hogy mobiltelefonon is futtatható és minimum 5-6 ember kell ahhoz, hogy szórakoztató legyen? Mitől lehet az, hogy két évvel a megjelenése után lett az egyik legnézettebb tartalom lett a Twitch-en, és a YouTube-on?
Pontosan a fenti recept. A karantén egyik nagy nyertese a videojáték ipar. A TV sportcsatornái és a fogadóirodák egyéb sportrendezvények híján kezdtek el foglalkozni az e-sporttal. A baráti összejövetelek helyett pedig online térbe költözött a közösségi szórakozás. Kezdődött a Zoom fröccsözéssel, majd előkerültek a muliplayer videójátékok.
Az Among Us egy olyan többszereplős videójáték, ami játékélményben leginkább a társasjátékhoz hasonlít. Története szerint van egy többszereplős legénység, akiknek az a feladata, hogy az űrhajó célba érjen. Ehhez különböző minijáték feladatokat kell elvégezniük az egyes karaktereknek, a leginkább labirintushoz hasonlító űrhajó több pontján. De ez a tökéletes idill csak egy délibáb. A legénység tagjai között, létszámtól függően, egy vagy több imposztor is van, akik meg akarják akadályozni a legénység sikerét. Ehhez minden eszköz megengedett. Legyen az szabotázs, manipuláció vagy gyilkosság. Az első holttest megtalálása után kezdődnek a valódi izgalmak. Ilyenkor a játékosok megbeszélhetik, hogy ki mit látott, ki kire gyanakszik. Ilyenkor lehetőség van szavazni is az esetleges imposztorokra, és aki a többségtől kap voksot, az bizony repül, ha gyilkos, ha ártatlan.
Ezután kezdődik újra a feladat végrehajtó kör. Addig tart a játék, amíg vagy minden imposztort lelepleznek, vagy ők kerülnek többségbe.
Van lehetőség arra is, hogy ne saját társasággal játssz, de az igazi élményt az adja, hogy ha a barátaid között keresed a gyilkost vagy az áldozatot. Ráadásul nagyon ritka, hogy ekkora társaságot kell mozgósítani egy multiplayer játékhoz. Minél többen vagytok, annál jobb a buli. A streaming közvetítéseken is az látszik, hogy a szokásos társaságok még több új taggal bővültek, megjelentek a barátok/barátnők is. Ennek, és annak a ténynek köszönhetően, hogy a játékhoz nem kell erőgép és akár egy mobiltelefonon is elfut, az Among Us nagyon gyors népszerűségre tett szert.
Android-ra és iOS-re ráadásul ingyen letölthető, de a PC-s verzió is csak 4 euró.
Ahogy a népszerű dolgokkal történni szokott az Among Us-t is megtalálta a mém-gyár. Többszázezer követős táborral rendelkező Twitter oldalak léteznek, ahol csak ez a téma. Itt van néhány a kedvencek közül:
Nem nehéz kitalálni kinek ajánljuk az Among Us-t. Mindenkinek. Családoknak, barátoknak, kisebb nagyobb társaságoknak, akik amúgy békeidőben szívesen társasjátékoznak. Az irányítás annyira egyszerű, hogy noob-okat is érdemes elé leültetni.