A Facebook elkezdi címkézni az állami irányítás alatt lévő médiumokat

ugytudjuk.hu 2020-06-07 08:52:00
Vajon Magyarországra is elér a fejelsztés?

Címkézni kezdi a többnyire burkoltan ugya, de államilag irányított propagandamédiumokat a Facebook – derül ki az NPR cikkéből. Az októberben bejelentett, most bevezetett intézkedés alapján például az orosz Russia Today, a kínai Népi Napilap és az iráni Press TV megosztott hírei mellett tűnik majd fel az értesítés.

„Azért kell nagyobb átláthatóságot biztosítanunk ezen sajtótermékek esetében, mert azok ötvözik egy médiacég hatását a stratégiai állami támogatással, és azt gondoljuk, hogy az emebreknek tudniuk kell, ha egy hír olyan szereplőtől jön, ami állami iránytás alatt áll” – írta Nathaniel Gleicher, a Facebook kiberbiztonsági vezetője egy blogposztban.

Az elnökválasztásra készülve a Facebook által állami irányításúnak tartott médiumok az USA-n belül nem hirdethetik majd magukat.

Gleicher elmondta: számos különböző faktort vesznek figyelembe, mikor eldöntik, hogy melyik médiacéget tekintsék állami irányítás alatt állónak: például a tulajdonos személyét, a finanszírozást, az átláthatóságot. Tehát mondjuk lesz olyan államilag finanszírozott médium, amit függetlennek tekintenek, az egyes médiacégek pedig fellebbezhetnek majd a döntés ellen.

A kérdés csak annyi, hogy vajon elér-e, Magyarországra is a fejlesztés, és ha igen, mikor – hiszen a kormánypárti médiumokat tömörítő, állami pénzeken jól tartott KESMA médiatermékeire, illetve a Fidesz üzenetei közvetítő közmédiára is tökéletesen ráillik a Facebook leírása.

Forrás: NPR

Szólj hozzá!

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.