Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket!
Délelőtt írtunk arról a bejrúti robbanásról, amiben több ezren megsérültek, több tucatnyian pedig meghaltak. A libanoni főváros kikötőjében ment végbe a hatalmas robbanás, ami miatt úgy néz ki, hogy szinte az egész ország gabona nélkül marad. A robbanás közelében állt ugyanis az ország egyik legnagyobb silója, a robbanás után egy hónapra elegendő gabona maradt Libanonban.
A katasztrófa ugyan a földdel tette egyenlővé a legtöbb épületet a környéken, csak a silók maradtak állva a kikötőben. Az épület azonban súlyosan megrongálódott, a gabona jó része a vízbe ömlött. Az ország gazdasági minisztere szerint három hónapra elegendő gabona kellene ahhoz, hogy elkerüljék az élelmiszerhiányt Libanonban, akár kritikussá is válhat a helyzet, ha nem tudják pótolni azt, amit a robbanás elvett.
Bejrút polgármester azt mondja, hogy a városban keletkezett károk több milliárd dollárra is rúghatnak, Jamal Itani szerint olyan, mintha háborús övezetté változott volna a környék. A katasztrófában a város kikötője is megsérült, ami további élelmiszerhiányhoz vezethet, hiszen ezen keresztül érkeztek az importáruk nagy része a hat millió embernek otthont adó országba.
Tripoli, Libanon második legnagyobb városának polgármestere, Ahmed Tamer azt mondja, a bejrúti silóban 120 ezer tonna gabonát tudtak tárolni. Tripoliban ugyan szintén van egy importra alkalmas kikötő, silója viszont nincs a városnak, ők így nem tudják fogadni a magvakat. A búzaimportot felügyelő szakszervezet, Ahmed Hattit a helyi médiának már úgy nyilatkozott, hogy a siló nem volt tele a robbanás idején, 15 ezer tonna gabonát vesztettek el így. Hattit szerint az országban annyi liszt maradt, hogy a következő másfél hónapban nem kell félni attól, hogy kiürülnek majd a pékségeg, és hamarosan egy újabb nagyobb szállítmány is érkezik, ami szerencsére a robbanásig nem jutott el a kikötőbe.
Libanont az idei év egyébként igen rosszul érintette, a polgárháború óta kormányzó politikusok ugyanis a gazdasági válság szélére taszították az országot. Ehhez jön még hozzá a koronavírus-járvány is, sok helyi szerint szinte esélytelen, hogy az ország kilábaljon a katasztrófából.
Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.
Forrás: Metro